Nedeľa, 25. február 2024
Polojasno  5 °C
Mimoriadne správy

Ranná dopravná nehoda sa skončila tragicky, na miesto letel aj záchranársky vrtuľník (foto)

 Webnoviny  13. január 2024  63  
Ranná dopravná nehoda sa skončila tragicky, na miesto letel aj záchranársky vrtuľník (foto)

13.1.2024 (SITA.sk) - Pri nehode troch áut v ranných hodinách vyhasol ľudský život. Nehoda sa stala v smere z Handlovej na Prievidzu, pred tabuľou Ráztočno.

Čelná zrážka


Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky.

„Podľa doteraz zisteného 29-ročný vodič dodávky zn. Peugeot Boxer v smere na Prievidzu pred obcou , pravdepodobne po tom, ako dokončil predbiehanie, sa so svojím vozidlom dostal do šmyku, následkom čoho prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s VW Passat, ktoré sa odrazilo do ďalšieho motorového vozidla zn. Toyota," priblížilo udalosť Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne.

Na miesto bol privolaný i vrtuľník rýchlej zdravotnej pomoci, no zranenia, ktoré utrpel 32-ročný vodič VW Passat, boli nezlučiteľné so životom.

Začaté trestné stíhanie


Pri nehode boli zranené i ďalšie tri osoby, s dosiaľ nezistenou časom liečenia. Dychové skúšky u vodičov nepreukázali alkohol.

„Vodičovi vozidla zn. Peugeot Boxer bola odobratá krv na zisťovanie prítomnosti omamných a psychotropných látok. U vodiča VW Passat bude zisťovaná prítomnosť požitia alkoholu resp. iných látok na súdnej pitve," uviedla polícia.

Na miesto bol privolaný i znalec z odboru cestnej dopravy. Škody na vozidlách boli predbežne vyčíslené na 15-tisíc eur.

„Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prievidzi začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia," informovali policajti a doplnili, že okolnosti a presná príčina dopravnej nehody, ako aj miera zavinenia, sú predmetom vyšetrovania.

Viac k témam: Dopravná nehoda
Zdroj: SITA.sk - Ranná dopravná nehoda sa skončila tragicky, na miesto letel aj záchranársky vrtuľník (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.