Pondelok, 19. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Rajec bude hospodáriť s rozpočtom 6,7 milióna eur, plánuje investovať do cyklotrasy či rekonštrukcie múzea
12.12.2021 (Webnoviny.sk) - Mesto Rajec bude v nasledujúcom roku hospodáriť s rozpočtom 6 705 928 eur. Vyrovnaný rozpočet schválili mestskí poslanci na decembrovom rokovaní. Investičné výdavky mesta pre budúci rok sú nateraz naplánované v objeme 377-tisíc eur, o ďalších investíciách by poslanci mohli rozhodovať po schválení záverečného účtu na jar budúceho roka.
„Bežný rozpočet je navrhnutý s prebytkom 229 512 eur, kapitálový rozpočet je schodkový vo výške 262-tisíc eur. Tento schodok je krytý z prebytku bežného rozpočtu a finančnými operáciami," informovala o základných parametroch budúcoročného rozpočtu vedúca ekonomického oddelenia mestského úradu Ivana Zbýňovcová.
Plánované kapitálové výdavky mesta sú v porovnaní s končiacim rokom 2021 zatiaľ opatrné a dosahujú súhrnne 377-tisíc eur. Najväčšia čiastka 84 500 eur je určená na zníženie energetickej náročnosti budovy mestského úradu, 47-tisíc eur je vyčlenených na rekonštrukčné práce v budove múzea.
„V oblasti pozemných komunikácií je rozpočtovaných takmer 80-tisíc eur, z nich 28 500 eur je určených na cyklotrasu Rajec - Ďurčiná a autobusovú zastávku pri tržnici, po 20-tisíc eur je vyčlenených na parkovisko Kmeťová a revitalizáciu vnútroblokov a 11-tisíc eur je určená na spoluúčasť mesta pri projekte vodozádržných opatrení," priblížila časť plánovaných investícií Zbýňovcová.
Viac k témam: Rozpočet, rozpočtové hospodárenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Rajec bude hospodáriť s rozpočtom 6,7 milióna eur, plánuje investovať do cyklotrasy či rekonštrukcie múzea © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO