Štvrtok, 4. jún 2026
Mimoriadne správy
- Maďarský premiér Magyar žiada EÚ o ukončenie konania proti Budapešti
- Trump kritizoval Kongres za hlasovanie o stiahnutí amerických síl z vojny proti Iránu
- Na Istrijskom polostrove spadlo športové lietadlo, hlásia štyroch mŕtvych
- Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová sľúbila pomoc Arménsku proti ruskému nátlaku
- Prokuratúra stiahla obvinenia voči primátorovi Budapešti za organizáciu vlaňajšieho pochodu Pride
Rada prokurátorov ostro odsudzuje výhražné SMS adresované Marošovi Žilinkovi
Webnoviny 29. máj 2025 306
29.5.2025 (SITA.sk) - Rada prokurátorov SR ostro odsudzuje výhražné SMS adresované generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi a jeho rodinným príslušníkom.
V stredu polícia preverovala informáciu, že v aute manželky Maroša Žilinku sa môže nachádzať bomba. Generálny prokurátor mal dostať niekoľko výhražných SMS, z ktorých jedna mala obsahovať priamu hrozbu, že jeho manželka má v aute výbušninu. Polícia žiadnu výbušninu v aute nenašla.
Rada prokurátorov sa domnieva, že uvedené konanie má opakujúci sa charakter, keďže v marci došlo k podobným vyhrážkam voči prokurátorovi Danielovi Lipšicovi a jeho rodinným príslušníkom.
Rada prokurátorov tiež považuje za nevyhnutné opakovane apelovať na širokú verejnosť, aby nedochádzalo k útokom na prokurátorov a ich rodinných príslušníkov z akýchkoľvek pohnútok.
Viac k témam: Generálny prokurátor, výhražné SMS
Zdroj: SITA.sk - Rada prokurátorov ostro odsudzuje výhražné SMS adresované Marošovi Žilinkovi © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
V Ružomberku došlo k tragickej dopravnej nehode, vyžiadala si dva životy – FOTONasledujúci článok
10 fascinujúcich faktov o whisky, ktoré vás prekvapia
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Keď oni päťsto cieľov, mi aspoň jeden, ale poriadny. Lukašenko sa údajne nepriamo vyhráža likvidáciou Zelenského
Izraelský minister obrany pohrozil útokmi na Bejrút, tvrdí, že má podporu USA