Piatok, 8. máj 2026
Mimoriadne správy
- Ukrajinské drony menia vojnu. Rusi podľa analytikov už nemajú bezpečné miesto
- Svedectvá o mučení v ruských väzniciach. Ukrajinských zajatcov „lámali ako psov“
- Turecká polícia zadržala desiatky ľudí v kauze istanbulského starostu Imamogla
- Nemecko chce zrušiť právo veta v EÚ. Berlín varuje pred „paralýzou“ rozhodovania
- Moskva ostro kritizovala Arménsko za prijatie „teroristu“ Zelenského na samite EPS
Prokurátor podal návrh na preventívnu väzbu obvineného podnikateľa Jozefa Brhela
Webnoviny 3. február 2021 736
3.2.2021 (Webnoviny.sk) - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal dnes návrh na väzbu obvineného podnikateľa Jozefa Brhela pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a zločin prijímania úplatku. Ako ďalej informovala hovorkyňa generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová, dôvodom pre vzatie obvineného do väzby je obava, že ujde, alebo sa bude skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu (úteková väzba).
Prokuratúra sa takisto obáva, že bude pôsobiť na spoluobvinených alebo na svedkov, alebo mariť dôkazy (kolúzna väzba). Podľa dozorového prokurátora existuje aj obava, že Jozef B. bude pokračovať v trestnej činnosti, že dokoná trestný čin alebo spácha trestný čin, ktorým hrozil (preventívna väzba).
Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v piatok 29. januára v rámci akcie Mýtnik bývalého šéfa finančnej správy Františka Imreczeho a ďalšie osoby v súvislosti s korupciou a machináciami pri verejnom obstarávaní.
Polícia v rámci akcie obvinila aj podnikateľov Michala Suchobu a Jozefa Brhela, ktorí sa v tom čase nachádzali v zahraničí. Jozef Brhel sa na Slovensko vrátil v pondelok 1. februára vo večerných hodinách. Následne sa v utorok 2. februára dostavil na výsluch, pričom ho polícia zadržala. Podľa medializovaných informácii ho následne museli hospitalizovať pre stavy úzkosti.
Viac k témam: akcia "Mýtnik", kolúzna väzba, prokurátor, úplatky, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk - Prokurátor podal návrh na preventívnu väzbu obvineného podnikateľa Jozefa Brhela © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Mestá nevedia zaručiť, že od budúceho víkendu budú vedieť zabezpečiť testovanie ľudí na COVID-19Nasledujúci článok
Máte onkologické ochorenie? Dajte si pozor na výživu
Ráno pred cestou lietadlom nechľastajte. Šéfovi Ryanairu sa to nepáči
Drony podozrivé z narušenia fínskeho vzdušného priestoru boli pravdepodobne ukrajinské
Vojna s Iránom je len taká malá potýčka, Teherán nemá žiadnu šancu, vyhlásil Trump