Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Londýn chce prinútiť technologické firmy blokovať nahé fotografie detí
- Zelenskyj potvrdil návštevu Abramoviča v Kyjeve. Putinovi cez neho odkázal, že Ukrajina sa nevzdá Donbasu
- Francúzske stíhačky NATO zostrelili nad Lotyšskom bezpilotné lietadlo
- Trump: Nikdy som nezaručil, že nebude žiadna vojna. Prečo by som potom vybudoval najsilnejšiu armádu na svete?
- Trump zvažuje kúpu Čagoských ostrovov, jeho administratíva sa obáva námornej špionáže
Prokurátor obžaloval siedmich futbalových fanúšikov z hromadnej bitky v Bratislave
Webnoviny 13. júl 2019 726
13.7.2019 (Webnoviny.sk) - V piatok vo večerných hodinách podal prokurátor na Okresný súd Bratislava I obžalobu na sedem obvinených v súvislosti so stredajšou bitkou na Ventúrskej ulici v Bratislave.
„Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I po naštudovaní veci určí čas rozhodovania v tejto veci aj po dohode s prokurátorom a obhajcami,“ informoval agentúru SITA hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.
Policajti zadržali 107 osôb
Policajti po bitke futbalových fanúšikov klubov Levski Sofia, Cracovia Krakov a Ajax Amsterdam zadržali na Ventúrskej ulici v Bratislave v stredu večer 107 osôb - 41 Poliakov, 15 Holanďanov a 51 Bulharov.
V bitke v bratislavskom Starom Meste zasahovalo 106 policajtov a ďalších 24 eskortovalo zadržaných. Bitka medzi poľskými a bulharskými futbalovými fanúšikmi sa strhla krátko po 21:00. Konflikt prerástol do narušenia verejného poriadku.
Bitka medzi fanúšikmi
V stredu sa konal futbalový zápas medzi mužstvami ŠK Slovan - FC Sutjeska Nikšić. Zápas sa zaobišiel bez narušenia verejného poriadku napriek tomu, že sa podľa informácií polície mali na zápase zúčastniť aj rizikoví fanúšikovia poľských mužstiev a mužstva Ajax Amsterdam s cieľom vyvolať konflikt s fanúšikmi Slovana Bratislava.
Napriek tomu, že polícia bola pripravená na možnosť narušenia verejného poriadku medzi fanúšikmi Slovana a fanúšikmi poľských mužstiev, na Ventúrskej ulici medzičasom došlo k bitke medzi poľskými a bulharskými fanúšikmi.
Zobraziť fotogalériu k článku:
V centre Bratislavy sa pobili futbaloví fanúšikovia
Viac k témam: chuligáni, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Prokurátor obžaloval siedmich futbalových fanúšikov z hromadnej bitky v Bratislave © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť
Fico si vo Francúzsku uctil československých vojakov, pripomenul aj oslobodenie Slovenska – VIDEO