Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Prokurátor navrhuje poslať do väzby zlodeja, ktorý okradol filmový štáb režiséra Jakubiska
KOŠICE 14. novembra (WebNoviny.sk) – Okresný prokurátor v Spišskej Novej Vsi podal dnes návrh na vzatie do väzby obvineného Radoslava K. Ako informoval hovorca košickej krajskej prokuratúry Milan Filičko, Radoslav je stíhaný za prečin krádeže a prečin porušovania domovej slobody.
Návrh na vzatie obvineného Radoslava K. odôvodnil prokurátor obavou, že na slobode bude pokračovať v trestnej činnosti. Ide o 15-krát súdne trestaného páchateľa pre rôznu trestnú činnosť, naposledy bol odsúdený 25. apríla 2018.
Obvinený Radoslav K. spolu s ďalšími dvoma obvinenými Andrejom T. a Tomášom R. sa po predchádzajúcej dohode 7. novembra vo večerných hodinách násilne dostali do izby penziónu v rekreačnej oblasti Čingov, kde bol ubytovaný filmový štáb Juraja Jakubiska počas natáčania v Slovenskom raji a odtiaľ odcudzili rôzne veci v hodnote 14 500 eur. V prípade uznania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.
Viac k témam: Juraj Jakubisko, krádež, Perinbaba, Polícia SR, prokurátor, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk - Prokurátor navrhuje poslať do väzby zlodeja, ktorý okradol filmový štáb režiséra Jakubiska © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Enterprise Investors investuje do expanzie spoločnosti Anwim
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk