Piatok, 6. jún 2025
Mimoriadne správy

Prokurátor navrhol väzbu pre obvinených z akcie Babylon

 Webnoviny  26. november 2020  387  
Prokurátor navrhol väzbu pre obvinených z akcie Babylon

26.11.2020 (Webnoviny.sk) - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal vo štvrtok v skorých ranných hodinách na Špecializovaný trestný súd návrh na vzatie do väzby troch obvinených osôb v rámci akcie Babylon.

Ako ďalej informovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová, návrh sa týka osôb F. P., M. T. a Lˇ.A. „Dve obvinené osoby boli zo zadržania prepustené,“ dodala hovorkyňa.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) ešte v utorok 24. novembra v rámci akcie Babylon zadržala päť osôb. Zadržaní boli obvinení pre pokračovací obzvlášť závažný zločin vydierania v súbehu s obzvlášť závažným zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti, a v prípade jednej obvinenej osoby aj pre trestný čin podplácania.

Medzi obvinenými sú podľa medializovaných informácií bývalý šéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby (SIS) Ľubomír Arpáša. a tiež advokát František Poláka.

Viac k témam: akcia „Babylon“, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk - Prokurátor navrhol väzbu pre obvinených z akcie Babylon © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.