Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Progresívne Slovensko vstúpi do európskej frakcie liberálov, v ktorej pôsobil aj Richard Sulík
Webnoviny 16. september 2018 683
BRATISLAVA 16. septembra (WebNoviny.sk) - Progresívne Slovensko (PS) na novembrovom kongrese vstúpi do Aliancie liberálov a demokratov za Európu (ALDE), ktorá združuje liberálne a progresívne hnutia a politické strany z celej Európy.
Jediný slovenský zástupca
Tvárou frakcie v Európskom parlamente je bývalý belgický premiér Guy Verhofstadt. Vo frakcii po zvolení do europarlamentu chvíľku pôsobil predseda SaS Richard Sulík, potom však odišiel k Európskym konzervatívcom a reformistom. Progresívne Slovesnko tak bude jediným zástupcom SR v tejto frakcii.
Odporúčame:
Ľudia by najviac volili Smer-SD, SaS a SNS. Progresívne Slovensko atakuje päť percent
“V čase populizmu a spochybňovania základov demokracie je mimoriadne dôležité, aby existovala jasná hodnotová sila na ich obhajobu. Obzvlášť na Slovensku, kde sa európskych hodnôt mnohé strany dobrovoľné vzdávajú a nadbiehajú radikálnym náladám,” povedal podpredseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.
Protiváha populizmu
Vstupom do ALDE sa podľa neho Progresívne Slovensko stáva pevnou súčasťou liberálneho a progresívneho prúdu v Európe, ktorý tvorí protiváhu populizmu a snahám o rozklad európskeho projektu.
Progresívne Slovensko bude kandidovať vo voľbách do EP v rámci liberálnej rodiny a jeho europoslanci zasadnú vo frakcii ALDE. Zároveň strana podporuje užšiu predvolebnú spoluprácu ALDE s hnutím LREM francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, a bude naďalej intenzívne spolupracovať s liberálnymi partnermi v Rakúsku, Maďarsku či Poľsku, dodáva sa v tlačovej správe.
Viac k témam: ALDE Aliancia liberálov a demokratov za Európu, Európsky parlament, Progresívne Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk - Progresívne Slovensko vstúpi do európskej frakcie liberálov, v ktorej pôsobil aj Richard Sulík © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Po uvoľnení pravidiel na Facebooku v USA prudko pribudli vyhrážky politikom
Airbus predstaví nový projekt stíhačky po kolapse francúzsko-nemeckého FCAS-u
Muž po útoku nožom prišiel o oko. Belfast následne zachvátili protiimigračné nepokoje – VIDEO