Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
Progresívci predstavili svoju kandidátku Tím zlomu, na treťom mieste je ochranár Baláž
2.12.2019 (Webnoviny.sk) -
- aktualizované 2. decembra, 16:37
Koalíciu strán Progresívne Slovensko/Spolu-občianska demokracia (PS/Spolu) povedie do budúcoročných parlamentných volieb predseda Progresívneho Slovenska Michal Truban. Povedal to v pondelok pri predstavovaní kandidátky s názvom Tím zlomu.
Z druhého miesta kandiduje programový líder koalície a predseda strany Spolu Miroslav Beblavý, tretie miesto obsadí ochranár Erik Baláž.
Poslednou je bývalá ombudsmanka
Na štvrtom mieste kandidačnej listiny je právnička Irena Bihariová. V prvej dvadsiatke kandidačnej listiny PS/Spolu do budúcoročných parlamentných volieb sa nachádzajú aj poslanci Národnej rady SR Jozef Mihál (5. miesto), Simona Petrík (9. miesto) a Martin Poliačik (16. miesto).
Na kandidačnej listine sa nachádza aj bývalý predseda strany PS Ivan Štefunko (6. miesto). Bývalá ombudsmanka Jana Dubovcová uzatvára kandidačnú listinu.
Podľa posledného prieskumu verejnej mienky agentúry AKO, ktorý uskutočnila od 19. do 25. novembra tohto roka na vzorke tisíc respondentov, by koalícia PS/Spolu získala 12,4 percenta voličov. Agentúra Focus namerala koalícii v prieskume od 30. októbra do 6. novembra na vzorke 1 020 respondentov podporu 11,7 percenta.
Parlamentné voľby 2020
Politické strany, hnutia a koalície museli podať návrh kandidačnej listiny do parlamentných volieb najneskôr do 1. decembra. Na kandidačnej listine môže byť najviac 150 kandidátov.
Po podaní kandidačnej listiny nie je možné dopĺňať kandidátnu listinu o ďalších kandidátov ani meniť ich poradie. Stiahnuť kandidátku, vzdať sa kandidatúry, alebo odvolať kandidáta je možné 48 hodín pred začiatkom volieb, teda 27. februára 2020 do 7:00.
Parlamentné voľby budú v sobotu 29. februára 2020 od 7:00 do 22:00.
Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk - Progresívci predstavili svoju kandidátku Tím zlomu, na treťom mieste je ochranár Baláž © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Patrik a Katarína mali vraj nahlásiť bomby na viacerých súdoch, hrozí im väzenieNasledujúci článok
Opitý chodec vyšiel spoza nákladného auta a spôsobil dopravnú nehodu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
Okamurovi pred domom opäť viala ukrajinská vlajka
Majiteľovi značky Zara sa darí napriek konkurencii zo strany predajcov lacnejšieho oblečenia