Piatok, 25. september 2020
Zamračené  11,5 °C
Mimoriadne správy

Prívalový dážď zamestnal žilinských hasičov, odčerpávali vodu a z Rajčianky zachraňovali aj jednu osobu (video)

 Webnoviny  19. jún 2020  41
Prívalový dážď zamestnal žilinských hasičov, odčerpávali vodu a z Rajčianky zachraňovali aj jednu osobu (video)

19.6.2020 (Webnoviny.sk) - Prívalový dážď si v priebehu uplynulých 24 hodín vyžiadal niekoľko zásahov hasičov v Žilinskom kraji. Do 6:00 absolvovali hasiči v kraji 13 výjazdov, pri ktorých odčerpávali vodu z dvorov a pivníc rodinných domov, ale zachraňovali aj jednu osobu z rieky Rajčianka.

Agentúru SITA o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Michal Kypus. Najčastejšie boli v akcii príslušníci Záchrannej brigády HaZZ, ktorí absolvovali sedem výjazdov.Trikrát zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva HaZZ v Žiline, po jednom výjazde zaznamenali hasiči z Čadce, Martina a Námestova. Podľa Kypusa zasahovali aj dobrovoľní hasiči z viacerých obcí v kraji, celkom zasahovalo 29 profesionálnych a 92 dobrovoľných hasičov, a bolo nasadených 29 kusov hasičskej techniky.

"Hasiči odčerpávali vodu zo zatopených dvorov a pivníc rodinných domov, kultúrneho domu, zdravotného strediska, cukrárne, z podzemnej garáže, z podjazdov. Zabezpečovali vyliaty potok, vyprosťovali zatopené a uviaznuté vozidlá a tiež zachránili jednu osobu z rieky Rajčianka," priblížil prácu hasičov Kypus.Viac k témam: Dobrovoľní hasiči, prívalové dažde
Zdroj: Webnoviny.sk - Prívalový dážď zamestnal žilinských hasičov, odčerpávali vodu a z Rajčianky zachraňovali aj jednu osobu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.