Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
- Top foto dňa (23. júl 2026): Počasie vo svete, skládka v pásme Gazy a predpremiéra Comic-Con International
- Kolabuje námorná preprava? K blokáde Hormuzu a Húsíom v Červenom mori sa pridávajú obmedzenia v čiernomorských prístavoch
Primátori žiadajú Hegera, aby sa na reformách v rámci plánu obnovy podieľali aj samosprávy a mimovládky
Webnoviny 25. jún 2021 577
25.6.2021 (Webnoviny.sk) - Únia miest Slovenska (ÚMS) žiada, aby boli mestá a experti mimovládnych organizácií zapojení do implementačnej štruktúry plánu obnovy. ÚMS to uviedla v tlačovej správe, ktorú zaslala hovorkyňa únie Daniela Piršelová.
Primátori sú presvedčení, že mestá a organizácie by mali mať možnosť podieľať sa na príprave reforiem a ovplyvniť efektívne využívanie zdrojov z plánu obnovy.
ÚMS preto zaslala predsedovi vlády SR Eduardovi Hegerovi (OĽaNO) list, v ktorom apeluje, aby vláda neignorovala samosprávy ani zástupcov a odborníkov z tretieho sektora a využila ich odborný potenciál.
Z plánu obnovy bude môcť Slovensko čerpať finančné prostriedky v celkovej výške 6,3 miliardy eur.
Viac k témam: Plán obnovy
Zdroj: Webnoviny.sk - Primátori žiadajú Hegera, aby sa na reformách v rámci plánu obnovy podieľali aj samosprávy a mimovládky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Top foto dňa (20. júl 2026): Oslavy vížazstva MS vo futbale a počasie vo svete
Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru