Nedeľa, 27. september 2020
Zamračené  3,7 °C
Mimoriadne správy

Príhovor primátora Patakyho v novinách nie je kampaňou, bráni Most-Híd svojho kandidáta

 Webnoviny   1. február 2020  76
Príhovor primátora Patakyho v novinách nie je kampaňou, bráni Most-Híd svojho kandidáta

1.2.2020 (Webnoviny.sk) - Strana Most-Híd nepovažuje príhovor Karola Patakyho v mestských novinách za predvolebnú kampaň. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa strany Klara Magdeme. Reagovala tak na status, ktorý Transparency International Slovensko (TIS) zverejnila v piatok 31. januára na sociálnej sieti.

Meno strany nenašli


TIS uviedla, že primátor Kráľovského Chlmca Karol Pataky využil svoj decembrový príhovor na prvej strane mestských novín na predvolebnú kampaň pre stranu Most-Híd, za ktorú kandiduje.

Podľa hovorkyne Mostu-Híd však jeho príhovor neobsahuje priame informácie, ktoré by obyvateľov mesta nabádali k tomu, aby Patakyho vo voľbách do Národnej rady SR (NR SR) volili.

„Nenašli sme v príhovore meno strany Most-Híd alebo jej príslušníkov. TIS a Most-Híd asi majú odlišný názor na to, či primátor má alebo nemá nárok na to, aby sa koncom roka prihovoril k občanom a urobil odpočet dosiahnutých výsledkov. Pán Pataky to urobil bez toho, aby spomenul svoju stranícku príslušnosť a kandidatúru,“ povedala hovorkyňa Most-Híd Klara Magdeme.

Výzva na zodpovednú voľbu


Pataky vo svojom príhovore vyzdvihuje úspechy, ktoré sa mu v pozícii primátora podarilo dosiahnuť. Zároveň v ňom tvrdí, že úspechy by prakticky nebolo možné dosiahnuť bez podpory strany, ktorá vo vláde zastáva dôležité miesta.

Ľudí v príhovore vyzýva, aby sa zúčastnili volieb do NR SR a volili zodpovedne, pretože práve vo voľbách sa rozhodne, či bude mať občania Kráľovského Chlmca svoje zastúpenie aj v parlamente.

Okrem primátora je na aktuálnej kandidátke Mostu-Híd aj viceprimátor Jozef Želinský a mestský poslanec Peter Pandy. Most-Híd má v zastupiteľstve mesta Kráľovský Chlmec väčšinu. Zvyšok tvoria nezávislí poslanci. Žiadna iná politická strana okrem Mostu sa do zastupiteľstva v minulých voľbách nedostala. Podľa TIS je teda zrejmé, ktorú politickú stranu mal Pataky na mysli.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020, TIS Transparency International Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk - Príhovor primátora Patakyho v novinách nie je kampaňou, bráni Most-Híd svojho kandidáta © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.