Utorok, 10. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
10.6.2020 (Webnoviny.sk) - Drvivá väčšina Slovákov sa prikláňa k názoru, že na trhu by malo pôsobiť viacero zdravotných poisťovní. S možnosťou slobodného výberu jednoznačne súhlasí 57% opýtaných a skôr súhlasí 26% ľudí. Len 5% nesúhlasí a 4% ľudí to nevie posúdiť. Vyplýva to z prieskumu nezávislej agentúry MN Force, ktorý prebiehal 4.- 8.júna na vzorke viac ako tisíc respondentov. Vypracovať si ho dala Zdravotná poisťovňa Union.
"Je to pre nás dôležitý signál, že ľudia si vážia možnosť voľby. Do zdravotných poisťovní prichádzajú ľudia dobrovoľne a hocikedy môžu odísť. Lebo majú kam! O to väčšiu máme motiváciu robiť všetko preto, aby sme si poistencov udržali a boli u nás spokojní," hovorí Michal Špaňár, riaditeľ poisťovní Union.
Podľa opýtaných slovenské zdravotníctvo nefunguje dobre a je potrebné prijať zmeny – to si myslí až 77%. No a 76% ľudí je presvedčených o tom, že financovanie nášho zdravotníctva nie je dostatočné.
K podaniu prihlášky ku konkurencii motivuje Slovákov pocit, že sa o nich poisťovňa nestará – urobilo by tak 46% opýtaných. Ľudia citlivo vnímajú negatívne články a reportáže o "svojej poisťovni" - kauzy a škandály v zdravotnej poisťovni by primäli k zmene 47% ľudí.
Výsledky tiež ukázali, že Slováci považujú hospodárenie súkromných zdravotných poisťovní za lepšie, ako hospodárenie štátnej poisťovne. Potvrdzuje to aj fakt, že kvôli zlému hospodáreniu by zmenila zdravotnú poisťovňu viac ako polovica opýtaných. Transparentné nakladanie s peniazmi je zároveň aj jedným z kritérií, na základe ktorých si ľudia vyberajú zdravotnú poisťovňu.
Bez ohľadu na vek alebo vzdelanie sú poistenci jednotní v otázke, či im vadí, keď poisťovňa neposkytuje žiadne benefity. Dôležité sú každého druhého Slováka. "Z konkurencie medzi zdravotnými poisťovňami môžu poistenci len profitovať. Vždy máme dôvod priniesť niečo nové, čo zlepší starostlivosť o zdravie. Veľký úspech u nás zaznamenal napríklad benefit 100 eur na zubára a novinkou je preplácanie niektorých vyšetrení pri liečbe neplodnosti," vysvetľuje Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia Union.
Union zdravotná poisťovňa je dlhodobo vnímaná ako férová a transparentná zdravotná poisťovňa. S jej činnosťou sa nespája žiadna kauza, s finančnými prostriedkami nakladá efektívne, v prospech systému verejného zdravotného poistenia a v záujme zvyšovania úrovne služieb pre svojich klientov. Svedčí o tom asi 50 benefitov, ktoré sme doteraz v Unione zaviedli pre našich poistencov, najvyššie
Platby pre špecialistov vo viacerých oblastiach a tiež viac peňazí pre nemocnice. No a potvrdilo to aj asi 100 000 ľudí, ktorí do nás v minuloročnom prepoisťovacom období vložili svoju dôveru.
Informačný servis
Viac k témam: PR, Union, zdravoté poistenie, zdravotná poisťovňa
Zdroj: Webnoviny.sk - Prieskum: Až 83% Slovákov chce mať možnosť vybrať si zdravotnú poisťovňu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Na filmovom festivale v Bergame predstavia kolekciu krátkych animovaných filmov Viktora Kubala
Koniec bublinkových fólií či polystyrénových výplní. E-shopy budú musieť baliť tovar po novom
Európa vlnou regulácií oslabuje firmy, Klub 500 volá po aktívnej ochrane slovenskej ekonomiky