Piatok, 22. október 2021
Slnečno  10,2 °C
Mimoriadne správy

Príbuzný exministra Žigu zostáva vo väzbe, najvyšší súd zamietol sťažnosti prokurátora aj obvineného

 Webnoviny  14. október 2021  23
Príbuzný exministra Žigu zostáva vo väzbe, najvyšší súd zamietol sťažnosti prokurátora aj obvineného

14.10.2021 (Webnoviny.sk) - Štefan Žiga, príbuzný bývalého ministra hospodárstva Petra Žigu, ostáva vo väzbe. Najvyšší súd SR (NS SR) vo štvrtok na neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry aj obvineného Štefana Žigu proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu, ktorým obvineného vzali do kolúznej a preventívnej väzby. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Obvinený Štefan Žiga odovzdal podľa polície a prokuratúry úplatky vo výške 175-tisíc eur. Tie údajne odovzdal od roku 2016 do roku 2020 bývalému šéfovi Národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Bernardovi Slobodníkovi, ale aj bývalému šéfovi Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovítovi Makóovi.

Sudca pre prípravné konanie Ján Hrubala umiestnil 25. septembra Štefana Žigu do Ústavu na výkon väzby Košice z kolúznych a preventívnych dôvodov. Obvinený je pre pokračovací zločinu podplácania.

Viac k témam: Kolúzna väzba, Preventívna väzba, Súdy, Väzba
Zdroj: Webnoviny.sk - Príbuzný exministra Žigu zostáva vo väzbe, najvyšší súd zamietol sťažnosti prokurátora aj obvineného © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.