Streda, 20. január 2021
Zamračené  -0,3 °C
Mimoriadne správy

Pri vykradnutí bytu sa stáva miestom činu, ničoho sa nedotýkajte a ihneď volajte políciu

 Webnoviny  26. júl 2020  106
Pri vykradnutí bytu sa stáva miestom činu, ničoho sa nedotýkajte a ihneď volajte políciu

26.7.2020 (Webnoviny.sk) - Pri vykradnutí bytu sa netreba ničoho dotýkať a nutné je hneď volať políciu. V súvislosti s aktuálnym dovolenkovým obdobím, kedy zostávajú príbytky na dlhší čas prázdne, to radí polícia vo svojom profile na sociálnej sieti.Byt je miesto činu. Môže byť zdrojom stôp. Páchateľ musel nejako vniknúť do bytu, nejako odcudziť veci a nejako byt opustiť. Každá takáto činnosť zanecháva na mieste stopy,” vysvetľujú policajti. Ako ďalej dodávajú, kriminalistický technik často pri obhliadke miesta činu zaistí viacero stôp. Biologické, trasologické, ale aj iné.

Majitelia bytov by mali volať políciu hneď, ako zistia, že je vykradnutý. Čím „čerstvejšia” je stopa, tým ľahšie sa kriminalistom hľadajú zlodeji. „Platí totiž, že čím viac času od spáchania trestného činu krádeže v byte či dome uplynie, tým je kvalita zaistených stôp horšia. Taktiež platí aj to, aby ste ničoho na mieste činu nedotýkali, znehodnotenie stôp výrazne znižuje šancu na objasnenie prípadu,” dodáva polícia.

Viac k témam: byty, krádež, lúpež, upozornenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Pri vykradnutí bytu sa stáva miestom činu, ničoho sa nedotýkajte a ihneď volajte políciu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.