Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Pri tvorbe zákonov by sa mal zvažovať ich vplyv na rodinu, tvrdí SNS a žiada rodinnú doložku
BRATISLAVA 22. februára (WebNoviny.sk) - Slovensko potrebuje podľa Slovenskej národnej strany novú koncepciu rodinnej a demografickej politiky.
Ako ďalej vo štvrtok novinárom povedala poslankyňa NR SR za národniarov Eva Smolíková, strana preto do parlamentu predkladá návrh zákona o posudzovaní vplyvov na manželstvo, rodičovstvo a rodinu, ktorý zahŕňa vytvorenie takzvanej rodinnej doložky v legislatívnom procese.
Možná zraniteľnosť rodín
"Rovnako predkladáme našim koaličným partnerom návrh na vytvorenie Rady vlády pre rodinu a demografický rast," zdôraznila. SNS podľa Smolíkovej veľmi citlivo a so znepokojením sleduje možnú zraniteľnosť rodín, klesajúcu pôrodnosť alebo znevýhodňovanie mnohopočetných rodín.
Odporúčame:
Pre Andreja Danka a SNS je téma drog uzavretá, Žitňanská nemusí predkladať nový návrh
"Podľa nás musí ostať rodina základnou bunkou spoločnosti a našou povinnosťou je ju chrániť," povedala s tým, že strana chce podporiť aj osamelých rodičov s deťmi.
Vplyv legislatívy na rodinu
Predseda poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák v tejto súvislosti uviedol, že napriek tomu, že je dôležitosť rodiny zakotvená v ústave, chýba u nás systematické posudzovanie vplyvu navrhovanej legislatívy na rodinu.
Odporúčame:
Dvojjazyčné dopravné značky dostali podporu vlády, budú sa však vymieňať postupne
"Nejde len o posudzovanie vplyvov na úplné rodiny, ale aj na neúplné rodiny, to znamená slobodné mamičky s deťmi, prípadne rozvedené mamy s deťmi," povedal s tým, že posudzovanie by malo byť zamerané napríklad na vyhodnotenie priamych a nepriamych vplyvov na rodinné prostredie, na súdržnosť rodiny, na výchovu detí, na práva rodičov voči deťom, na rodinné príjmy alebo na uzatváranie manželstva. Ako dodal, dúfa, že návrh bude prijatý širokým spektrom politických strán.
Viac k témam: Eva Smolíková, SNS Slovenská národná strana, Tibor Bernaťák
Zdroj: Webnoviny.sk - Pri tvorbe zákonov by sa mal zvažovať ich vplyv na rodinu, tvrdí SNS a žiada rodinnú doložku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Mesto Poprad vyhlásilo po požiari v Matejovciach mimoriadnu situáciu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO