Streda, 28. október 2020
Slnečno  10,7 °C
Mimoriadne správy

Pri Brankovskom vodopáde zahynul muž, zasahovali horskí aj leteckí záchranári

 Webnoviny  17. september 2020  44
Pri Brankovskom vodopáde zahynul muž, zasahovali horskí aj leteckí záchranári

17.9.2020 (Webnoviny.sk) - Horskí záchranári z Oblastného strediska Veľká Fatra sa pri Brankovskom vodopáde neúspešne pokúšali zachrániť 63-ročného muža. Horská záchranná služba (HZS) o tom informovala na svojej internetovej stránke.Po prijatí oznámenia boli na miesto udalosti vyslaní traja profesionálni a jeden dobrovoľný záchranár HZS, najbližšie dostupná posádka rýchlej lekárskej pomoci (RLP) a zároveň bola o súčinnosť požiadaná aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby.

"Po príchode do oblasti odviezli horskí záchranári terénnym vozidlom posádku RLP bližšie k miestu udalosti, odkiaľ záchranné zložky pokračovali peši. Po príchode ku pacientovi spoločne pokračovali v rozšírenej kardiopulmonálnej resuscitácii a medikamentóznej liečbe. Žiaľ, napriek veľkej snahe sa nepodarilo muža zachrániť," uviedla HZS.

Vrtuľník sa vrátil na základňu a do oblasti boli privolaní príslušníci polície, ktorí udalosť zdokumentovali. "Horskí záchranári následne telesné pozostatky nebohého muža pozemne a za pomoci lanovej techniky transportovali na cyklochodník, kde ich odovzdali obhliadajúcemu lekárovi," dodala HZS.

Viac k témam: rýchla lekárska pomoc (RLP), smrť, Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS)
Zdroj: Webnoviny.sk - Pri Brankovskom vodopáde zahynul muž, zasahovali horskí aj leteckí záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.