Štvrtok, 29. február 2024
Slnečno  12,5 °C
Mimoriadne správy

Prezidentkino vystúpenie bolo miestami až desivé a vláda chce otvoriť brány zločinu vo všetkých možných formách, tvrdí SaS (video)

 Webnoviny  18. január 2024  87  
Prezidentkino vystúpenie bolo miestami až desivé a vláda chce otvoriť brány zločinu vo všetkých možných formách, tvrdí SaS (video)

18.1.2024 (SITA.sk) - Prezidentka podľa predsedu SaS Richarda Sulíka správne a konkrétne upozornila na to, čo sa chystá vládna koalícia spáchať. Svojím konaním chce podľa neho otvoriť brány dokorán zločinu vo všetkých možných formách.

Až desivé vystúpenie


Líder strany tvrdí, že miestami bolo prezidentkino vystúpenie až desivé, keď opisovala následky predloženej novely Trestného zákona. Sulík dodáva, že Slovensko sa po schválení týchto zmien stane „eldorádom pre zločincov len preto, že premiér Robert Fico (Smer-SD) si chce zachrániť kožu". Prezidentka vo svojom prejave uviedla, že diskusia v parlamente nevie nahradiť medzirezortné pripomienkové konanie.

„My máme v krajine 50 povinne pripomienkujúcich subjektov. Predkladajúci sa musí zo všetkými týmito pripomienkami vysporiadať, takýchto pripomienok vie byť aj viac ako tisíc," uviedol Sulík.

Prejav mal význam


Exministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS) vyzvala vládu, aby stiahla zmeny týkajúce sa trestného práva. Vláda má podľa nej možnosť zmeniť trestnú politiku, ale nech to urobí spôsobom, na základe ktorého bude každý riadne vedieť, čo chystá. Kolíková je zároveň toho názoru, že prezidentkin prejav v parlamente mal jednoznačne význam.

„Som presvedčená, že pomôže k tomu, aby sa dostal aj k tým voličom a občanom, ku ktorým sa ešte tento hlas volania po spravodlivosti na Slovensku nedostal," povedala. Poslankyňa sa zároveň domnieva, že predkladateľ novely Trestného zákona, minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SD) nečítal návrh, ktorý predkladá. „Počas debát som mala dojem, že je prekvapený, čo všetko tam má," povedala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vystúpenie prezidentky SR v parlamente (fotografie)

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Exministerka spravodlivosti, Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister spravodlivosti SR, Novela Trestného zákona, podpredseda SaS, Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk - Prezidentkino vystúpenie bolo miestami až desivé a vláda chce otvoriť brány zločinu vo všetkých možných formách, tvrdí SaS (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.