Pondelok, 13. júl 2020
Slnečno  9,4 °C
Mimoriadne správy

Prezidentka Zuzana Čaputová si prevezme Európsku cenu za politickú kultúru

 Webnoviny   9. august 2019  33
Prezidentka Zuzana Čaputová si prevezme Európsku cenu za politickú kultúru

9.8.2019 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová si v sobotu vo švajčiarskom meste Ascona prevezme Európsku cenu za politickú kultúru. Na slávnostnom podujatí vystúpi s príhovorom a v nedeľu sa zúčastní na diskusii na tému aktuálneho vývoja v Európe. Informovala o tom Henrieta Hajtová z tlačového odboru kancelárie prezidentky.

Túto cenu už niekoľko desaťročí udeľuje Nadácia Hansa Ringiera. V minulosti cenu udelili viacerým osobnostiam európskej politiky. Medzi ocenenými sú napríklad nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier, predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker či predseda Európskej rady Donald Tusk. Ocenili ňou aj bývalého srbského prezidenta Borisa Tadića a bývalého nemeckého ministra zahraničných vecí Hansa-Dietricha Genschera.

Viac k témam: prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Zuzana Čaputová si prevezme Európsku cenu za politickú kultúru © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.