Sobota, 24. október 2020
Oblačno  11,6 °C
Mimoriadne správy

Prezidentka Zuzana Čaputová oceňuje výber dvoch kvalitných kandidátov na pozíciu ústavného sudcu

 Webnoviny  17. september 2020  44
Prezidentka Zuzana Čaputová oceňuje výber dvoch kvalitných kandidátov na pozíciu ústavného sudcu

17.9.2020 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová oceňuje, že parlament zvolil dvoch kvalitných kandidátov na pozíciu ústavného sudcu. Obaja podľa nej spĺňajú odborné a osobnostné predpoklady, „čo v minulosti nebývalo bežné".

Reakciu prezidentky zaslal v tlačovej správe jej hovorca Martin Strižinec. Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) vo štvrtok schválili za kandidátov na sudcu Ústavného súdu SR Miloslava Babjáka a Roberta Šorla.

Babjákovi svoj hlas odovzdalo 113 poslancov, Šorl získal 105 hlasov členov zákonodarného orgánu. Prezidentka si z tejto dvojice vyberie jedného kandidáta, ktorý sa stane sudcom Ústavného súdu SR. „Obidve nominácie dôkladne zvážim a o ďalšom postupe budem informovať v priebehu budúceho týždňa," doplnila hlava štátu.

Viac k témam: kandidáti na sudcov Ústavného súdu
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Zuzana Čaputová oceňuje výber dvoch kvalitných kandidátov na pozíciu ústavného sudcu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.