Nedeľa, 25. október 2020
Oblačno  8,9 °C
Mimoriadne správy

Prezidentka sa stretla s nemeckým ministrom zahraničia, zhodujú sa na potrebe obnovy oboch ekonomík

 Webnoviny  21. august 2020  49
Prezidentka sa stretla s nemeckým ministrom zahraničia, zhodujú sa na potrebe obnovy oboch ekonomík

21.8.2020 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová zdôraznila po piatkovom stretnutí s nemeckým ministrom zahraničných vecí Heikom Maasom v Bratislave dôležitosť ekonomickej obnovy oboch krajín po pandémii spojenej so šírením ochorenia COVID-19. Ako uviedla vo svojom profile na sociálnej sieti, s nemeckým ministrom rokovala aj o situácii v Bielorusku.

„Ako partnerské krajiny sa pravidelne informujeme o našich pozíciách v kľúčových zahraničnopolitických otázkach. Rokovali sme preto aj o situácii v Bielorusku. Zhodli sme sa, že je neakceptovateľné, aby dochádzalo k hrubému porušovaniu základných ľudských práv a slobôd občanov vlastným štátom. Občania Bieloruska majú právo sami a slobodne sa rozhodnúť, kam bude smerovať ich krajina a kto bude stáť na jej čele,“ uviedla Čaputová.

Zároveň poznamenala, že Nemecko aktuálne predsedá Európskej únii (EÚ) a práve počas jeho predsedníctva bol schválený historicky najväčší balík pomoci členským štátom.

„Tieto prostriedky sú aj pre Slovensko obrovskou príležitosťou na transformáciu našej ekonomiky na modernú, efektívnejšiu a šetrnejšiu k životnému prostrediu. Je pre nás kľúčové a musí byť našou prioritou, aby sme pripravili a zrealizovali dobrý plán, ako tieto prostriedky využiť,“ priblížila hlava štátu.

Minister Maas počas stretnutia s prezidentkou ocenil, že mohol navštíviť Slovensko práve v deň, keď si pripomína výročie invázie vojsk Varšavskej zmluvy do vtedajšieho Československa.

Viac k témam: ekonomika štátu, Koronavírus, návšteva
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka sa stretla s nemeckým ministrom zahraničia, zhodujú sa na potrebe obnovy oboch ekonomík © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.