Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Prezidentka podpísala zákon o profesionálnych náhradných rodičoch, parlament vyhovel jej pripomienkam
15.11.2022 (Webnoviny.sk) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok podpísala zákon o profesionálnych náhradných rodičoch. Zákon najskôr vetovala a Národná rada SR pri prelomení veta vyhovela jej pripomienkam. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.
Čaputová namietala, že niektoré ustanovenia zákona sú v rozpore s ústavou a Dohovorom o ochrane ľudských práv a základných slobôd a žiadala, aby sa od záujemcov o prácu náhradného rodiča a ďalších osôb v spoločnej domácnosti nevyžadovali informácie o náboženskej príslušnosti, národnosti a materinskom jazyku.
Zákon o profesionálnych náhradných rodičoch rieši povinnosti, odmeňovanie, predpoklady na výkon práce, špecifiká pracovného pomeru, ale aj ostatné náležitosti pracovnoprávnych vzťahov profesionálnych náhradných rodičov. Súčasné postavenie profesionálneho náhradného rodiča je podľa návrhu neudržateľné a spôsobuje problémy zamestnancom aj zamestnávateľom.
Podľa ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny zákon utvára podmienky, ktoré budú motivovať k zotrvaniu v práci profesionálnych náhradných rodičov a zároveň oslovia ďalších záujemcov.
Viac k témam: náhradné rodičovstvo
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka podpísala zákon o profesionálnych náhradných rodičoch, parlament vyhovel jej pripomienkam © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Trnavčania budú môcť tráviť voľný čas opäť o niečo príjemnejšieNasledujúci článok
Čaputová podpísala novelizáciu Správneho súdneho poriadku
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov