Nedeľa, 25. február 2024
Mimoriadne správy

Prezidentka Čaputová vymenovala nového člena Súdnej rady SR, nahradí Berthotyovú

 Webnoviny  23. november 2023  205  
Prezidentka Čaputová vymenovala nového člena Súdnej rady SR, nahradí Berthotyovú

23.11.2023 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová štvrtok vymenovala Tomáša Gábriša za člena Súdnej rady SR. Funkcie sa ujme od 24. novembra a v Súdnej rade nahradí Elenu Berthotyovú, ktorá sa vzdala funkcie 10. novembra. Prezidentka jej zároveň poďakovala za jej pôsobenie. Informoval o tom Čaputovej hovorca Martin Strižinec.

Profesor Tomáš Gábriš v súčasnosti pôsobí ako pedagóg na Právnickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave a tiež ako vedec v Ústave štátu a práva Slovenskej akadémie vied.

Je absolventom Právnickej fakulty a tiež Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, ako aj Trnavskej univerzity. Študoval tiež na Stredoeurópskej univerzite v Budapešti a Tilburskej univerzite v Holandsku.

Je advokát, právny historik, teoretik a metodológ práva, absolvoval vedecké a študijné pobyty na viacerých svetových univerzitách. Napísal desiatky vedeckých, odborných monografií a spolupodieľal sa na desiatkach učebníc a učebných textov.

Viac k témam: hovorca prezidentky, Prezidentka SR, Sudca
Zdroj: SITA.sk - Prezidentka Čaputová vymenovala nového člena Súdnej rady SR, nahradí Berthotyovú © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.