Streda, 21. február 2024
Zamračené  3,1 °C
Mimoriadne správy

Prezidentka Čaputová považuje násilie na ženách za neakceptovateľné, rodine zavraždenej Patrície vyjadrila úprimnú sústrasť

 Webnoviny   6. január 2024  123  
Prezidentka Čaputová považuje násilie na ženách za neakceptovateľné, rodine zavraždenej Patrície vyjadrila úprimnú sústrasť

6.1.2024 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila úprimnú sústrasť rodine zavraždenej 48-ročnej Patrície z bratislavského Ružinova. Zároveň ocenila prácu polície, ktorej sa rýchlo podarilo zadržať dôvodne podozrivú osobu z tohto „ohavného a odsúdeniahodného činu“.

K násiliu na ženách dochádza opakovane


Ako uviedla na sociálnej sieti, správa o brutálnej vražde ženy, ktorá podľa medializovaných správ trpela vážnym partnerským násilím, ju veľmi zarmútila.

„Je neakceptovateľné, že k takýmto najtragickejším podobám násilia na ženách u nás dochádza opakovane. Prosím, ak máte podozrenie, že sa vo vašom okolí deje násilie, môžete sa poradiť, ako postupovať a ako pomôcť na bezplatnej non-stop národnej linke pre ženy zažívajúce násilie 0800 212 212,“ uviedla prezidentka.

Ak ide o ohrozenie života alebo zdravia, treba volať políciu na čísle 158. Doplnila tiež link na kontakty na intervenčné centrum pre obete domáceho násilia, ktoré pôsobí v každom kraji: https://www.justice.gov.sk/sluzby/pomoc-obetiam/dolezite-kontakty/?fbclid=IwAR3yOokugLQv_PhCDjcSUt1dFZv8jV02YnJ_vyhfNczvSuRzGRyr2YZdWFs.

Kontakty na ďalšie odporúčané poradenské centrá a bezpečné domovy možno nájsť tu: https://www.zastavmenasilie.gov.sk/adresar.

Polícia muža zadržala


Bratislavská krajská kriminálka v piatok zadržala 47-ročného Jozefa H. z Bratislavy, ktorý je podozrivý z vraždy svojej partnerky 48-ročnej Patrície.

Tú našli v byte na Prievozskej ulici zavraždenú, pričom podľa medializovaných informácií malo vedľa tela ležať jej srdce. Polícia po mužovi vyhlásila pátranie vo štvrtok večer, v piatok popoludní ho zadržala.

Viac k témam: Násilie na ženách, Prezidentka SR, Vražda
Zdroj: SITA.sk - Prezidentka Čaputová považuje násilie na ženách za neakceptovateľné, rodine zavraždenej Patrície vyjadrila úprimnú sústrasť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.