Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
- Talianska polícia zhabala v prístave Vado Ligure 770 kilogramov kokaínu za štvrť miliardy eur
- Maďarské jazero vysychá, turisti miznú. Vedci varujú pred klimatickou krízou aj zlým hospodárením s vodou
- Otravu tisícov ľudí v Severnom Macedónsku spôsobila voda kontaminovaná fekálnymi baktériami
- Počet civilných obetí a zranených v rusko-ukrajinskom konflikte podľa OSN prudko vzrástol
Prezidentka Čaputová po streľbe v Bratislave vyjadrila sústrasť pozostalým a želá silu ľuďom z LGBTI komunity
Webnoviny 13. október 2022 567
13.10.2022 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila sústrasť pozostalým obetí streľby v Bratislave na Zámockej ulici. V stredu večer zastrelil páchateľ pred bratislavským podnikom Tepláreň na Zámockej ulici dvoch ľudí, čašníčku postrelil.
"Myslím na nevinné obete včerajšej streľby v Bratislave, aj na tých, ktorí sa po nej už necítia bezpečne. Vyjadrujem úprimnú sústrasť pozostalým a silu ľuďom z LGBTI komunity, ktorí sa týmto útokom cítia byť ohrození," uviedla Čaputová na sociálnej sieti. Zároveň vyzvala justičné orgány, aby začali konať.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Streľba na Zámockej ulici v Bratislave (fotografie)
Prezidentka zároveň zdôraznila, že aj slová sú zbraň a politici sú zodpovední za každé jedno slovo, ktoré vyslovia. "Napriek tomu tu mnohí bezohľadne zapĺňajú priestor nenávisťou. Hnevá ma, že ani niektorí prokurátori a sudcovia verbálnym trestným činom neprikladajú dôležitosť a nepovažujú ich za nebezpečné. Tri roky hovorím a upozorňujem, že sa to nemusí skončiť iba pri slovách," napísala Čaputová.
Video: Zásah polície po streľbe na Zámockej ulici
Podľa doterajších informácií bolo motívom streľby nenávisť k menšine. "Z nenávisti už dlhodobo živenej hlúpymi a nezodpovednými výrokmi politikov. Táto nenávisť stála nevinné ľudské životy. Prestaňte s tým, kým nebude stáť ďalšie," uviedla Čaputová.
Video: Pátranie po páchateľovi streľby na Zámockej ulici
Viac k témam: LGBTI, Prezident Slovenskej republiky, Streľba na Zámockej ulici v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová po streľbe v Bratislave vyjadrila sústrasť pozostalým a želá silu ľuďom z LGBTI komunity © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Záplavy a zosuvy pôdy vo Vietname si vyžiadali najmenej štyri obete
Maďarský prezident Sulyok nemá na výber. Podpíše zákon o svojom odvolaní