Nedeľa, 22. marec 2026
Mimoriadne správy
- V Taliansku sa začalo dvojdňové referendum o reforme súdnictva
- Blízky východ na pokraji eskalácie, rakety, drony a hrozby rozsiahleho konfliktu
- Masívny protest v Prahe proti Babišovej vláde, do ulíc vyšli desaťtisíce ľudí – FOTO
- Americkí vojenskí inštruktori používajú v Nigérii drony len na prieskum a zber informácií
- Szijjartó volal počas stretnutí EÚ Lavrovovi, kontakt vyvoláva medzi členskými štátmi obavy
BRATISLAVA 5. novembra (WebNoviny.sk) - V sobotňajších voľbách do orgánov vyšších územných celkov zvíťazilo podľa prezidenta Andreja Kisku sebavedomé, moderné a demokratické Slovensko.
"Vo väčšine samosprávnych krajov si ľudia zvolili zmenu. Ukázalo sa, že ak si voliči môžu vyberať z dobrých kandidátov, politická súťaž môže byť vyrovnaná a nič nie je dopredu vyhraté, či prehraté," napísal prezident na sociálnej sieti.
Zvoleným županom a poslancom samosprávnych krajov drží Kiska podľa vlastných slov palce. "Očakávam, že dokážu prispieť k rozvoju svojho regiónu a k zlepšeniu života ľudí, ktorí im dali dôveru," zdôraznil.
Odporúčame:
Online: Smer-SD pohorel, OĽaNO má dvoch predsedov, Lunter porazil Kotlebu a v Bratislave vyhral Droba
Kiska tiež uviedol, že ho teší, že "extrémisti dostali v sobotu výprask". "Stovky ich kandidátov vo všetkých krajoch sme porazili našou najsilnejšou zbraňou - slobodným hlasovaním v demokratických voľbách. Nie, neznamená to, že fašistické zlo na Slovensku sme úplne potlačili. Ale urobili sme dôležitý krok," povedal prezident. Voliči Jána Luntera podľa hlavy štátu presvedčivo vyhnali fašistu z čela banskobystrickej župy a voliči v iných krajoch nedali extrémistom šancu uspieť.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Voľby do VÚC 2017
Viac k témam: Andrej Kiska, Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidenta Kisku teší, že extrémisti v sobotu dostali výprask © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Marian Kotleba uznal výsledky volieb, z neúspechu viní mediálnu kampaň
Ministerka kultúry Šimkovičová odhalila na Pamätnom cintoríne Campo Verano v Ríme bustu generála Milana Rastislava Štefánika – FOTO
Nezamestnanosť vo februári prekvapila, ohlásené prepúšťania ju však môžu opäť zvýšiť, myslí si analytik
Ukrajina sa bráni naplno. Na Rusko vyslala v noci stovky dronov, hlásia zranených aj škody