Utorok, 25. august 2026
Mimoriadne správy
- OSN: Približne milión afganských detí trpí život ohrozujúcou podvýživou
- Popravy protivládnych demonštrantov v Iráne sa musia zastaviť, vyhlásil Trump
- Francúzsky turista zahynul v kalifornskom Údolí smrti, v neznesiteľnej horúčave hľadal pomoc
- Bývalú zástupkyňu šéfa kancelárie ukrajinského prezidenta vzali do väzby
- OSN a Červený kríž bijú na poplach; vražedné roboty sú už nebezpečne blízko
Preferencie padajú u všetkých strán vládnej koalície, Drucker to považuje aj za dôsledok konsolidácie
Webnoviny 8. február 2026 282
8.2.2026 (SITA.sk) - Minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD) vníma prepad preferencií u všetkých strán vládnej koalície, považuje ho aj za dôsledok konsolidácie. Uviedol to v relácii TV Markíza Na telo, v reakcii na otázky týkajúce sa klesajúcich preferencií strany Hlas-SD, ktorú niektoré prieskumy verejnej mienky posielajú temer na hranicu zvoliteľnosti.
„Neteší ma, že nám padajú preferencie,“ dodal Drucker. Minister tiež vyjadril presvedčenie, že programové vyhlásenie vlády je dobré, a že vláda plní svoje sľuby.
Druckerov diskusný oponent a podpredseda Kresťanskodemokratického hnutia Viliam Karas nevylúčil, že by kandidoval na post predsedu KDH. Uviedol to v reakcii na to, že súčasný predseda hnutia Milan Majerský sa vyjadril, že v ňom vidí možného budúceho predsedu politického subjektu. „Kto nemá ambície, nemal by robiť politiku,“ poznamenal Karas.
Viac k témam: konsolidácia, Minister školstva vedy výskumu a športu SR, Podpredseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH), Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH)
Zdroj: SITA.sk - Preferencie padajú u všetkých strán vládnej koalície, Drucker to považuje aj za dôsledok konsolidácie © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Trump zaútočil na Kanadu, po stroskotaní rokovaní odmieta ďalšie obchodné ústupky
Tisíce ľudí vyšli do ulíc Štokholmu, aby upozornili na potrebu boja proti klimatickej kríze
Prívalové dažde v Španielsku zaplavili ulice, zranili 11 ľudí a stovkám ďalších znepríjemnili život