Štvrtok, 4. jún 2026
Mimoriadne správy
- Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová sľúbila pomoc Arménsku proti ruskému nátlaku
- Prokuratúra stiahla obvinenia voči primátorovi Budapešti za organizáciu vlaňajšieho pochodu Pride
- Maďarsko sa bude snažiť diverzifikovať dodávky energie. Magyar chce tiež expanziu V4
- Francúzske úrady prepustili z väzby kapitána tankera z ruskej „tieňovej flotily“
- Ruské útoky proti Ukrajine zabili počas uplynulého dňa 16 civilistov, ďalších 86 utrpelo zranenia
Pred komisiu má prísť Jankovskej sestra a sudca Lindtner, prešetrí ich komunikáciu s Marianom K.
Webnoviny 15. december 2019 596
15.12.2019 (Webnoviny.sk) - Pred komisiu Súdnej rady SR majú v pondelok prísť sudcovia, ktorí sa spomínajú v komunikácii Mariana K. cez aplikáciu Threema. Súdna rada si znovu predvolala sudkyňu Andreu Haitovú a sudcu Davida Lindtnera. Obaja majú dôjsť pred riadnym rokovaním rady, ktoré je naplánované na pondelok 16. decembra o 10:00. Účasť nie je povinná, je preto otázne, či sa Haitová a Lindtner pred komisiu postavia.
Lindtner šéfoval okresnému súdu
V minulosti však sudcov, ktorí sa nedostavili, navrhla komisia disciplinárne stíhať. Na programe súdnej rady je aj správa o činnosti spomínanej komisie.
Andrea Haitová je sestra bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej, ktorá je tiež medzi podozrivými sudcami, a mala byť členkou senátu, ktorý mal rozhodovať v odvolacom konaní na Krajskom súde v Bratislave v prípade jednej z miliónových zmeniek televízie Markíza. Lindtner ešte donedávna šéfoval Okresnému súdu Bratislava III a tiež údajne komunikoval s Marianom K. V súvislosti s komunikáciou už odstúpili zo svojich postov viacerí sudcovia. Po odchode Lindtnera odišla z justície aj sudkyňa Miriam Repáková.
Preverujú majetkové pomery sudcov
Okrem samotnej komunikácie preveruje komisia súdnej rady aj majetkové pomery dotknutých sudcov a sudkýň. Z postu člena súdnej rady odstúpil advokát Michal Mišík, ktorý právne zastupuje jednu z podozrivých sudkýň Zuzanu Maruniakovú. Tá rozhodovala civilný proces na Okresnom súde Bratislava V o jednej z miliónových zmeniek televízie Markíza.
V konaní našlo nezrovnalosti aj ministerstvo spravodlivosti, ktoré v súčasnosti preveruje viacero sudcov a viacero spisov. Mená rezort zatiaľ nekonkretizoval, nevylučuje však možnosť, že budú podané ďalšie disciplinárne podnety.
Viac k témam: Kočner komunikácia Threema
Zdroj: Webnoviny.sk - Pred komisiu má prísť Jankovskej sestra a sudca Lindtner, prešetrí ich komunikáciu s Marianom K. © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Keď oni päťsto cieľov, mi aspoň jeden, ale poriadny. Lukašenko sa údajne nepriamo vyhráža likvidáciou Zelenského
Izraelský minister obrany pohrozil útokmi na Bejrút, tvrdí, že má podporu USA