Štvrtok, 9. júl 2020
Oblačno  13,1 °C
Mimoriadne správy

Pred 30 rokmi sa viditeľne zmenil svet, Slovensko žije podľa Pellegriniho v očakávaní novej éry

 Webnoviny   9. november 2019  118
Pred 30 rokmi sa viditeľne zmenil svet, Slovensko žije podľa Pellegriniho v očakávaní novej éry

9.11.2019 (Webnoviny.sk) - Pád Berlínskeho múru pred 30 rokmi bol azda najviditeľnejším dôkazom meniaceho sa sveta. O týždeň neskôr prišla oboma národmi očakávaná nová éra aj do vtedajšieho Československa. Priniesla množstvo zmien - mnohé veľmi potrebné a prospešné, ale aj viaceré živelné a nebezpečné. Napísal na Facebooku premiér Peter Pellegrini.

Aj dnes sa svet výrazne mení a Slovensko žije v očakávaní novej éry. Musí však priniesť zodpovedné zmeny, ktoré nám pomôžu udržať krok so svetovými trendmi a priniesť lepší život všetkým ľuďom na Slovensku," píše predseda vlády.

Nemecko si celý týždeň pripomína 30. výročie pádu Berlínskeho múru, ktorý bol kľúčovou udalosťou pri páde komunizmu vo východnej Európe.

Viac k témam: Berlínsky múr
Zdroj: Webnoviny.sk - Pred 30 rokmi sa viditeľne zmenil svet, Slovensko žije podľa Pellegriniho v očakávaní novej éry © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.