Piatok, 19. december 2025
Mimoriadne správy
- Na samite v Bruseli sa rozhodne aj o vojenskej pôžičke pre Ukrajinu. Môj názor poznáte, odkázal Fico – FOTO
- Samit v Bruseli sa pre Fica nezačal dobre, rozbilo sa lietadlo a na protest neprišiel srbský prezident
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
Pre predsedu parlamentu Danka bol rok 2017 rokom veľkých politických skúseností
BRATISLAVA 28. decembra (WebNoviny.sk) – Pre predsedu NR SR a predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Andreja Danka bol rok 2017 rokom veľkých politických skúseností.
„Ako predseda parlamentu som sa naučil, že politiku nemám brať osobne. Naučil som sa, že sa nemám viazať na ľudí ani na veci. Naučil som sa, že mám všetko, teda akúkoľvek skúsenosť, nástrahy či úspech vnímať ako to, čo ma má posilniť. Vnútorne som mnoho vecí pochopil, ktoré som pred vstupom do riadenia štátu nevnímal,“ povedal Danko v rozhovore pre agentúru SITA.
Odporúčame:
Premiér Fico sa v roku 2018 neobáva veľkých politických turbulencií
Danko pripomenul, že až do parlamentných volieb v roku 2016 pôsobil ako advokát. „Politiku som vnímal ako možnosť. Nemôžem meniť veci v spoločnosti, ak sa nedostanem k riadeniu štátu. Najskôr som mal stranícke funkcie. Stal som sa predsedom SNS. Nikto ma vtedy nepoznal, strana bola určená na odpis,“ povedal.
Danko si za podpredsedov vybral ľudí, ktorí v SNS pôsobili aj za Jána Slotu. „Musel som vtedy staviť na ľudí, ktorí odišli z SNS v 90-tych rokoch na protest proti Jánovi Slotovi, ako napríklad Anton Hrnko. Pochopil som, že v strane musím odstaviť negatívne emócie. Snažil som sa vyberať ľudí, ktorí pozitívne myslia, ako napríklad Štefan Zelník alebo Jaroslav Paška. Medzi 7 500 členmi sú aj mladí, táto nová generácia časom nahradí aj mňa. Staviame na jednotnom poslaneckom klube,“ dodal Danko.
Viac k témam: Andrej Danko
Zdroj: Webnoviny.sk - Pre predsedu parlamentu Danka bol rok 2017 rokom veľkých politických skúseností © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Keď sa rieši chirurgia čeľuste ako súčasť starostlivosti o chrup
Ako si vybrať najlepšiu metódu monitorovania serverov pre vašu firmu?
Nezamestnanosť vo Veľkej Británii dosiahla najvyššiu úroveň od začiatku roka 2021