Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Prázdniny sa začali aj poslancom, záver poslednej schôdze pred letom aj s Nicholsonovej rozlúčkou
28.6.2019 (Webnoviny.sk) - Návrh poslanca NR SR Maroša Kondróta (Smer-SD) ukončil poslednú schôdzu parlamentu pred letom. Cieľom novely zákona o regulácii v sieťových odvetviach je sprísniť doterajšie podmienky pridelenia individuálnej sadzby tarify za prevádzkovanie systému a to pre koncových odberateľov elektriny priamo pripojených do prenosovej sústavy z dôvodu neprimeraného nárastu nákladov na podporu systému.
Rokovanie o dvoch tajných správach
Poslanci v úvode schôdze rokovali o dvoch tajných správach - o činnosti Slovenskej informačnej služby za rok 2018 a o plnení úloh Vojenského spravodajstva za rok 2018.
Po neverejnej časti schôdze sa poslanci zaoberali niekoľkými poslaneckými návrhmi. Poslanec NR SR Marek Krajčí (OĽaNO) navrhuje zmeniť ústavný zákon o rozpočtovaní výdavkov štátu na verejné zdravotníctvo.
Cieľom návrhu ústavného zákona je zabezpečenie predvídateľného zvyšovania výdavkov štátu na verejné zdravotníctvo. To podľa Krajčího výraznou mierou prispeje k dosiahnutiu dlhodobej udržateľnosti verejného zdravotníctva, efektívneho vynakladania verejných prostriedkov či zvýšeniu kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti.
Poslanci v piatok o návrhoch nehlasovali
V závere posledného rokovacieho dňa 46. schôdze sa s NR SR rozlúčila podpredsedníčka Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS). Od júla bude novou slovenskou europoslankyňou.
Návrhy, ktoré v piatok poslanci nestihli prerokovať, sa presúvajú na septembrovú schôdzu parlamentu. Poslancov po lete zamestná napríklad návrh novely zákona o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov Slovenskej republiky z dielne opozičného hnutia OĽaNO.
Zákon predkladal už aj v máji líder hnutia Igor Matovič. Návrh však presunuli na júnovú schôdzu. Podľa návrhu OĽaNO by sa výpočet platu poslanca Národnej rady Slovenskej republiky mal odvíjať od medziročného nárastu priemernej mesačnej nominálnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky zverejneného Štatistickým úradom SR.
Poslanci v piatok o návrhoch nehlasovali. Urobia tak v septembri. Začiatok prvej schôdze po lete je naplánovaný na 10. septembra.
Viac k témam: Národná rada SR, SaS Sloboda a Solidarita
Zdroj: Webnoviny.sk - Prázdniny sa začali aj poslancom, záver poslednej schôdze pred letom aj s Nicholsonovej rozlúčkou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Foto: V Bratislave sa zrazilo BMW so sanitkou, v ktorej bol novorodenec
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO