Streda, 28. február 2024
Oblačno  5,9 °C
Mimoriadne správy

Pracujúcich väzňov budú odmeňovať podľa nových taríf, má to pomôcť štátnemu rozpočtu

 Webnoviny   6. február 2024  126  
Pracujúcich väzňov budú odmeňovať podľa nových taríf, má to pomôcť štátnemu rozpočtu

6.2.2024 (SITA.sk) - Výška pracovných odmien odsúdených osôb v slovenských väzniciach bude určovaná podľa nových taríf. Rozhodla o tom utorok vláda.

Pozitívny vplyv


„Návrh nariadenia vlády bude mať pozitívny vplyv na rozpočet verejnej správy, nakoľko v dôsledku zvýšenia pracovných taríf odsúdených zaradených do práce dôjde k zvýšeným príjmom v oblasti úhrad trov výkonu trestu odňatia slobody u odsúdeného podľa zákona o výkone trestu odňatia slobody, odvodom do Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní z vyššej pracovnej odmeny odsúdených zaradených do práce, ako aj k zvýšenej dani z príjmov v súvislosti so zvýšenými príjmami a možnosťami ich použitia v prípade odsúdených zaradených do práce a osôb, ktorým je poukazované výživné z ich pracovných odmien," uviedlo v tejto súvislosti ministerstvo spravodlivosti.

Zvýšený príjem rozpočtu


Zvýšenie výdavkov na pracovné odmeny odsúdených zaradených do práce v takzvanom vedľajšom hospodárstve sa podľa rezortu zase prenesie do cien výrobkov, prác a služieb stredísk vedľajšieho hospodárstva.

„V súvislosti s uvedeným sa zvýšia príjmy rozpočtu vedľajšieho hospodárstva, ktoré sú príjmami štátneho rozpočtu kapitoly Ministerstva spravodlivosti SR. Z uvedeného vyplýva, že zvýšením výdavkov na odmeňovanie odsúdených zaradených do práce dôjde k nárastu príjmov štátneho rozpočtu," dodalo ministerstvo.

Viac k témam: Odmena, Štátny rozpočet, Väzenie, Väzni
Zdroj: SITA.sk - Pracujúcich väzňov budú odmeňovať podľa nových taríf, má to pomôcť štátnemu rozpočtu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.