Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Čína a Rusko uskutočnili spoločné ostré streľby vo výlučnej ekonomickej zóne Japonska
- Šachová legenda Judit Polgárová odmietla ponuku stať sa maďarskou prezidentkou
- Top foto dňa (20. júl 2026): Oslavy vížazstva MS vo futbale a počasie vo svete
- Útok na linkový autobus v ukrajinsko-ruskom pohraničí zabil podľa Moskvy päť osôb vrátane dieťaťa
- Nový premiér sľúbil 10-ročný plán na oživenie Británie, boj proti bezdomovectvu aj neochvejnú podporu Ukrajiny
Pracovná skupina, ktorá plánuje zmeny v zákone o rokovacom poriadku, sa stretla po prvýkrát
Webnoviny 1. október 2024 619
1.10.2024 (SITA.sk) - Pracovná skupina, ktorá plánuje zmeny v zákone o rokovacom poriadku, sa stretla po prvýkrát. Informuje o tom Odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie Národnej rady (NR) SR. Návrhy na zmeny by mali zástupcovia parlamentných strán predložiť do 15. októbra.
Návrhy na zmeny by mal zastrešiť Ústavnoprávny výbor NR SR. Diskutovať by sa o nich malo počas októbrovej schôdze, konkrétne v druhej polovici mesiaca. Pracovná skupina by sa mala zísť aj počas októbrovej schôdze.
Pracovná skupina je tvorená zástupcami parlamentných strán, jej rokovanie viedol podpredseda parlamentu poverený jeho riadením Peter Žiga (Hlas-SD).
„Opakovane sa ukazuje, že rokovací poriadok treba zmeniť a vyprecizovať. Chceme, aby rokovací poriadok opravil veci, ktoré komplikujú rokovanie, zefektívnil prácu a zohľadňoval aj technologický pokrok. Verím, že na veľkej časti zmien sa dokáže zhodnúť celé politické spektrum, teda koalícia, aj opozícia,“ vyjadril sa Žiga.
Viac k témam: Podpredseda parlamentu, Pracovna skupina, Rokovací poriadok
Zdroj: SITA.sk - Pracovná skupina, ktorá plánuje zmeny v zákone o rokovacom poriadku, sa stretla po prvýkrát © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Záplavy a zosuvy pôdy vo Vietname si vyžiadali najmenej štyri obete
Trump pohrozil Kanade vyššími clami pre dym z lesných požiarov