Sobota, 26. september 2020
Oblačno  8,2 °C
Mimoriadne správy

Povodne si vo viacerých krajoch vyžiadali opakované zásahy hasičov, najväčšie škody mali dve obce (foto)

 Webnoviny  21. jún 2020  58
Povodne si vo viacerých krajoch vyžiadali opakované zásahy hasičov, najväčšie škody mali dve obce (foto)

21.6.2020 (Webnoviny.sk) - Hasiči zasahovali v sobotu 20. júna v súvislosti s povodňami 18-krát v Bratislavskom kraji a v dvoch obciach v Prešovskom kraji.

Ako agentúru SITA informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, v súvislosti s výdatným dažďom zasahovali hasiči aj v Žilinskom a Trnavskom kraji pri odčerpávaní vody.

Najväčšie škody v obciach Pichne a Zubné


„Silný dážď napáchal najväčšie škody v dvoch obciach v Prešovskom kraji. V Pichniach a Zubnom došlo následkom prívalovej vlny k poškodeniu cestných komunikácií, mostov, plotov a dvorov rodinných domov, pričom na mnohých miestach museli vodu odčerpávať hasiči. V oboch obciach pracovali počas celého včerajšieho dňa v spolupráci s dobrovoľnými hasičmi s ťažkou technikou a v prípade ďalšieho vybreženia miestneho potoka boli pripravení použiť protipovodňové bariéry,“ priblížila Farkasová.


Zásahy hasičov v Bratislavskom kraji


K vytápaniu niekoľkých lokalít došlo aj v Bratislavskom kraji, kde hasiči zasahovali 18-krát. V hlavnom meste odčerpávali prebytočnú vodu zo železničného podjazdu vo Vrakuni a z električkového koľajiska na Miletičovej ulici, v niekoľkých prípadoch odstraňovali popadané stromy.

Vo všetkých spomínaných krajoch zasahovalo 110 profesionálnych a dobrovoľných hasičov so 40 kusmi techniky.

Viac k témam: hasiči, počasie, povodne, prívalové dažde
Zdroj: Webnoviny.sk - Povodne si vo viacerých krajoch vyžiadali opakované zásahy hasičov, najväčšie škody mali dve obce (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.