Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Potýčka Kaliňáka a Matoviča je hanbou a dnom politiky, tvrdí Šimečka a smerákov označil za pokrytcov
Webnoviny 13. september 2023 610
13.9.2023 (SITA.sk) - Vzájomná potýčka bývalého premiéra Igora Matoviča s bývalým ministrom vnútra Robertom Kaliňákom je dno slovenskej politiky.
Skonštatoval to šéf Progresívneho Slovenska Michal Šimečka s tým, že toto nie je politická kultúra, ktorú chceme na Slovensku vidieť.
„Hanba. Presne takto to nemá vyzerať. Cielená provokácia, vulgarizmy, kopance aj úder do tváre,“ povedal Šimečka. Zároveň označil predstaviteľov strany Smer-SD za pokrytcov.
„Tú nešťastnú tlačovku zvolali k migrácii, pritom, keď mali možnosť riešiť ju, náročky neotvorili parlamentnú schôdzu. Riadia sa heslom: čím horšie (pre krajinu), tým lepšie (pre nich),“ zdôraznil Šimečka. Doplnil, že Slovensko potrebuje novú politickú kultúru.
Viac k témam: migračná kríza, nelegálni migranti, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Progresívne Slovensko
Zdroj: SITA.sk - Potýčka Kaliňáka a Matoviča je hanbou a dnom politiky, tvrdí Šimečka a smerákov označil za pokrytcov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Vláda schválila odvolanie tajomníka ministerstva vnútra, vo funkcii končí aj BrockováNasledujúci článok
Odpočúvanie Kočnera vo väzbe sa riešiť nebude, Ústavný súd zamietol sťažnosť
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu