Štvrtok, 4. jún 2026
Mimoriadne správy
- Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová sľúbila pomoc Arménsku proti ruskému nátlaku
- Prokuratúra stiahla obvinenia voči primátorovi Budapešti za organizáciu vlaňajšieho pochodu Pride
- Maďarsko sa bude snažiť diverzifikovať dodávky energie. Magyar chce tiež expanziu V4
- Francúzske úrady prepustili z väzby kapitána tankera z ruskej „tieňovej flotily“
- Ruské útoky proti Ukrajine zabili počas uplynulého dňa 16 civilistov, ďalších 86 utrpelo zranenia
Poslanec Valášek chváli ministra Kaliňáka, na Ukrajinu poslal doposiaľ viac munície než jeho predchodca Naď
Webnoviny 27. október 2024 467
27.10.2024 (SITA.sk) - Minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) chce posielať na Ukrajinu viac munície než jeho predchodca Jaroslav Naď (Demokrati). Uviedol to poslanec Tomáš Valášek (PS) v diskusnej relácii STVR O 5 minút 12.
Povedal to pri hodnotení toho, čo sa súčasnej vláde za uplynulý rok podarilo. Kaliňáka pochválil za to, že hoci kritizoval vojenskú pomoc Ukrajine, tak v nej pokračuje ešte viac, než jeho predchodcovia.
Minister Kaliňák v relácii však oponoval, že svoj záväzok nepomáhať Ukrajine vojensky dodržiava, pretože podpora domáceho zbrojárskeho priemyslu je iná vec. Ten je podľa Kaliňáka potrebné podporovať.
Ako uviedol, nie je možné ovplyvniť, že munícia zo Slovenska skončí na Ukrajine, ako napríklad v prípade spoločnosti ZVS. Tá podľa slov ministra nemá žiadneho ukrajinského zákazníka. Získala však napríklad poľského zákazníka za 1,5 miliardy eur, no to, či skončí munícia nakoniec na Ukrajine, to rezort obrany neovplyvní.
Viac k témam: Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister obrany SR, O 5 minút 12, Obrana, pomoc Ukrajine, Zbrojársky priemysel
Zdroj: SITA.sk - Poslanec Valášek chváli ministra Kaliňáka, na Ukrajinu poslal doposiaľ viac munície než jeho predchodca Naď © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Keď oni päťsto cieľov, mi aspoň jeden, ale poriadny. Lukašenko sa údajne nepriamo vyhráža likvidáciou Zelenského
Izraelský minister obrany pohrozil útokmi na Bejrút, tvrdí, že má podporu USA