Štvrtok, 4. jún 2026
Mimoriadne správy
- Na Istrijskom polostrove spadlo športové lietadlo, hlásia štyroch mŕtvych
- Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová sľúbila pomoc Arménsku proti ruskému nátlaku
- Prokuratúra stiahla obvinenia voči primátorovi Budapešti za organizáciu vlaňajšieho pochodu Pride
- Maďarsko sa bude snažiť diverzifikovať dodávky energie. Magyar chce tiež expanziu V4
- Francúzske úrady prepustili z väzby kapitána tankera z ruskej „tieňovej flotily“
Poslancom z PS/Spolu na čele s Beblavým, ktorí blokovali schôdzu, hrozí pokuta 2000 eur
Webnoviny 20. február 2020 660
20.2.2020 (Webnoviny.sk) - Mandátový a imunitný výbor Národnej rady SR (NR SR) začal disciplinárne konanie voči šiestim poslancom z neparlamentnej koalície Progresívne Slovensko/Spolu-občianska demokracia (PS/Spolu) za to, že blokovali rokovanie mimoriadnej schôdze.
Disciplinárku nestihnú ukončiť
Môžu dostať pokutu 2 000 eur, no podľa predsedu výboru Juraja Blanára zo Smeru – sociálna demokracia (Smer-SD) sa jej zrejme vyhnú. Výbor konanie voči poslancom totiž nestihne do parlamentných volieb 29. februára ukončiť.
„Pravdepodobne s tým aj počítali títo šiesti poslanci. Všetky veci, ktoré sa stali v tomto volebnom období sa ukončia a nemôžu sa prenášať. Áno hrozí im pokuta, ale vedia, že asi sa tomu vyhnú. Teraz ich budem informovať, oni budú musieť reagovať a určite budú využívať časové limity tak, aby naťahovali čas,“ povedal Blanár.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Poslanci PS/Spolu priniesli tortu a zablokovali mimoriadnu schôdzu (fotografie)
Podnet podal šéf parlamentu Danko
Vysvetlil, že poslanci majú 15 dní na to, aby podali výboru vysvetlenie. Ak túto časovú lehotu využijú, presiahne aktuálne volebné obdobie parlamentu a nový výbor v budúcom volebnom období sa už touto vecou nemôže zaoberať.
Podnet na poslancov Miroslava Beblavého, Martina Poliačika, Alana Suchánka, Jozefa Mihála, Vieru Dubačovú a Simonu Petrík podal predseda parlamentu Andrej Danko zo Slovenskej národnej strany (SNS). Poslanci odmietali opustiť pult po výzvach Danka a po tom, čo ich vykázal z rokovacej miestnosti. Mimoriadna schôdza snemovne preto nemohla pokračovať.
Mandátový a imunitný výbor nebude ďalej pokračovať v disciplinárnom konaní proti Andrejovi Dankovi. Ten na schôdzi parlamentu ešte minulý mesiac povedal, že k „pani prezidentke nemám dôstojnosť“. Podľa Blanára výbor skonštatoval, že nemá zmysel vo veci ďalej pokračovať, pretože Danko sa prezidentke ospravedlnil.
Viac k témam: Mandátový a imunitný výbor NR SR, mimoriadna schôdza parlamentu, predseda Národnej rady SR (NR SR)
Zdroj: Webnoviny.sk - Poslancom z PS/Spolu na čele s Beblavým, ktorí blokovali schôdzu, hrozí pokuta 2000 eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Cestujúci zažili akčnú cestu autobusom. Opitý Košičan vykrikoval, že vo vozidle je bombaNasledujúci článok
Máme tu zradcu so silným charakterom, zaútočil Fico na Bugára
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Keď oni päťsto cieľov, mi aspoň jeden, ale poriadny. Lukašenko sa údajne nepriamo vyhráža likvidáciou Zelenského
Izraelský minister obrany pohrozil útokmi na Bejrút, tvrdí, že má podporu USA