Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Pri Moskve sa zrútila najmodernejšia ruská stíhačka Su-57, pilot sa katapultoval
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
Poslanci si platy nezmrazia, Gyimesi označil návrh za populistický a hlúpy
Webnoviny 19. október 2021 596
19.10.2021 (Webnoviny.sk) - Poslanci odmietli zaradiť do programu riadnej októbrovej schôdze parlamentu bod o prijatí uznesenia, aby vláda predložila návrh o zmrazení platov ústavných činiteľov na budúci rok.
S iniciatívou prišiel nezaradený poslanec Milan Mazurek (Republika). Poslanec György Gyimesi (OĽaNO) Mazurekov návrh označil za „populistický a hlúpy“. Podľa jeho slov si nevšimol, že ústavným činiteľom aj tak klesnú platy o 15 percent pre schodok štátneho rozpočtu.
Ako informovala agentúra SITA v pondelok 18. októbra, podľa Gyimesiho poslanecké platy klesnú tak či tak, pretože deficit štátneho rozpočtu bude vyše sedem percent. „Tam je automatický pokles platov poslancov. Ak by sme si platy teraz zmrazili na tejto úrovni, tak by sme si ich vlastne zvýšili,“ vyjadril sa Gyimesi.
Viac k témam: Platy poslancov
Zdroj: Webnoviny.sk - Poslanci si platy nezmrazia, Gyimesi označil návrh za populistický a hlúpy © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Maďarské jazero vysychá, turisti miznú. Vedci varujú pred klimatickou krízou aj zlým hospodárením s vodou
Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru