Streda, 22. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Poslanci hlavného mesta sa zastali svojej kolegyne Lucie Štasselovej zo združenia Mier Ukrajine aj práva na protesty
Webnoviny 20. február 2025 423
20.2.2025 (SITA.sk) - Mestské zastupiteľstvo hlavného mesta Bratislavy prijalo vo štvrtok vyhlásenie, v ktorom potvrdilo svoju podporu demokratickým hodnotám, zásadám právneho štátu a medzinárodným záväzkom Slovenskej republiky, ktoré vyplývajú z jej členstva v Európskej únii a v Severoatlantickej aliancii.
Tieto hodnoty považujú poslankyne a poslanci za kľúčové a nespochybniteľné pre zabezpečenie stability, bezpečnosti a prosperity nášho štátu a mesta. O prijatom vyhlásení informoval hovorca bratislavského magistrátu Peter Bubla.
Mestské zastupiteľstvo v prijatom dokumente tiež konštatovalo, že právo vyjadriť svoj názor na protestných zhromaždeniach patrí k základným ľudským právam. Poslankyne a poslanci sa zastali svojej kolegyne Lucie Štasselovej, ktorá je členkou združenia Mier Ukrajine, ktoré organizuje aktuálne protesty na Slovensku.
Deň pred výročím vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej zastupiteľstvo vyjadrilo solidaritu ich blízkym a zároveň podporu všetkým novinárkam a novinárom.
Viac k témam: Mestské zastupiteľstvo, Protivládne protesty, Vyhlásenie
Zdroj: SITA.sk - Poslanci hlavného mesta sa zastali svojej kolegyne Lucie Štasselovej zo združenia Mier Ukrajine aj práva na protesty © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina