Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Poslanci Hlasu-SD sa podpísali pod návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi Mikulcovi
Webnoviny 8. november 2022 628
8.11.2022 (Webnoviny.sk) - Poslanci strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) podporili svojimi podpismi návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽaNO). Zdôvodnili to nečinnosťou ministra a neriešením situácie s nelegálnymi migrantmi na Slovensku. „Hrozí nám migračná kríza spôsobená nielen udalosťami na Ukrajine, ale aj utečencami z tretích krajín a naše hranice sú ako deravý ementál. Nečinnosťou ministra Mikulca hrozí, že Slovensko sa stane záchytným centrom migrantov z oboch smerov,“ uviedol predseda strany Peter Pellegrini. Mikulec podľa neho pasívne sleduje situáciu namiesto toho, aby okamžite konal a rokoval s partnermi v Európskej únii o posilnení schengenskej hranice.
„Minister vnútra Roman Mikulec a jeho nominanti vo vedení policajného zboru sú zodpovední za súčasnú situáciu na Slovensku ohľadom migrácie. Nezvládajú ju od začiatku jej vypuknutia," povedala podpredsedníčka strany Denisa Saková. Ako ďalej dodala, je na rozhodnutí hnutia Sloboda a Solidarita (SaS) a nezávislých poslancoch, či Roman Mikulec zostane vo funkcii, alebo sa vytvorí priestor pre personálnu výmenu na tomto poste.
Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) dnes informovala, že opätovne podá návrh na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca za nezvládnutie situácie s migrantmi. Predseda strany Smer-SD Robert Fico tvrdí, že ich sem jednoducho pustili a nechali to tak. Na tlačovej konferencii to označil za úplné zlyhanie štátu. Považuje za neakceptovateľné, čo sa deje v mestách a obciach v blízkosti českých hraníc. Riaditeľ migračného úradu Ján Orlovský je podľa Fica „čisté Sorošovo dieťa" a dodal, že je známe, aká je Sorošova migračná politika.
Viac k témam: Imigranti, Schengen
Zdroj: Webnoviny.sk - Poslanci Hlasu-SD sa podpísali pod návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi Mikulcovi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu