Štvrtok, 22. október 2020
Oblačno  10,2 °C
Mimoriadne správy

Popadané stromy a zatopené pivnice, hasiči zasahovali pre nočné búrky viac ako 80-krát (foto)

 Webnoviny  29. júl 2020  53
Popadané stromy a zatopené pivnice, hasiči zasahovali pre nočné búrky viac ako 80-krát (foto)

29.7.2020 (Webnoviny.sk) - Nočné búrky si vyžiadali 83 výjazdov hasičov. Agentúru SITA o tom informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a Záchranného zboru. Hasiči zasahovali najviac v Trnavskom kraji a najčastejšie pomáhali pri odstraňovaní popadaných stromov.

„Najviac zásahov vykonali hasiči v Trnavskom kraji (43), pričom najvážnejšia situácia bola v meste Skalica, kde bola ich pomoc potrebná až 17-krát. V Žilinskom kraji zasahovali hasiči 19-krát, v Trenčianskom kraji boli privolaní v súvislosti s nepriaznivým počasím k desiatim udalostiam,“ informuje Križanová.

Hasiči vo väčšine prípadov pomáhali pri odstraňovaní popadaných stromov z cestných komunikácií, rodinných domov, budov a zaparkovaných vozidiel, a to celkom 70-krát. V ostatných 13 prípadoch bola ich pomoc potrebná pri odčerpávaní vody zo zatopených pivničných priestorov, garáži a ulíc.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Hasiči pomáhali odstraňovať škody po nočných búrkach (fotografie)

Viac k témam: popadané stromy, silné búrky
Zdroj: Webnoviny.sk - Popadané stromy a zatopené pivnice, hasiči zasahovali pre nočné búrky viac ako 80-krát (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.