Piatok, 25. september 2020
Oblačno  11,6 °C
Mimoriadne správy

Pomoc záchranárskeho vrtuľníka potreboval chlapec po páde z bicykla, časť riadidiel sa mu zapichla do stehna

 Webnoviny  16. august 2020  41
Pomoc záchranárskeho vrtuľníka potreboval chlapec po páde z bicykla, časť riadidiel sa mu zapichla do stehna

16.8.2020 (Webnoviny.sk) -

V sobotu 15. augusta v popoludňajších hodinách boli horskí záchranári zo Slovenského raja požiadaní o pomoc pre 7-ročného chlapca. Podľa informácii, ktoré uvádza Horská záchranná služba na svojej webstránke, si chlapec pri páde z bicykla zapichol časť riadidiel do stehna, čo mu, pravdepodobne, poškodilo tepnu.Na miesto boli vyslaní horskí záchranári a posádka Rýchlej zdravotnej pomoci. Po príchode horských záchranárov bola vyžiadaná aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby na urýchlený a šetrný prevoz do nemocnice.


Chlapcovi bolo poskytnuté neodkladné prednemocničné ošetrenie. Následne bol letecky transportovaný do nemocnice na ďalšie ošetrenie.Viac k témam: pád z bicykla, rýchla zdravotná pomoc (RZP), Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS), záchranársky vrtuľník, zranenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Pomoc záchranárskeho vrtuľníka potreboval chlapec po páde z bicykla, časť riadidiel sa mu zapichla do stehna © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.