Nedeľa, 27. september 2020
Polojasno  10,8 °C
Mimoriadne správy

Politologička si myslí, že Sólymos by mal odstúpiť aj z kandidátky do parlamentných volieb

 Webnoviny  24. január 2020  42
Politologička si myslí, že Sólymos by mal odstúpiť aj z kandidátky do parlamentných volieb

24.1.2020 (Webnoviny.sk) - Odstupujúci minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) by sa mal vzdať miesta aj na kandidačnej listine svojej materskej strany. Nemal by sa teda uchádzať ani o poslanecké kreslo vo februárových parlamentných voľbách.

Odstúpenie bolo jediné riešenie


Myslí si to politologička Darina Malová z Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v súvislosti s incidentom, po ktorom polícia v stredu večer ministra zadržala.

„Myslím si, že by mal odstúpiť aj z kandidátky do volieb. Politici, korí nedokážu kontrolovať svoje správanie, by si mali veľmi dobre rozmyslieť, či sú v politike na pravom mieste,“ povedala pre agentúru SITA Malová. Podľa politologičky bolo odstúpenie ministra „jediným možným riešením“. „Tento incident je veľmi medializovaný a môže priťažiť aj strane Most-Híd v nasledujúcich voľbách,“ dodala.

Trojka na kandidátke Mosta-Híd


Sólymos sa nachádza na treťom mieste kandidačnej listiny Mosta-Híd. To, či na nej po včerajšom incidente aj ostane, nie je jasné. Strana to zatiaľ verejne nekomentovala. V poslednom prieskume agentúry AKO pre televíziu TA3 dosiahla podporu 4,2 percenta a neprekročila tak potrebný počet percent na vstup do parlamentu.

Šéf envirorezortu bol podľa medializovaných informácií pod vplyvom alkoholu v ázijskej reštaurácii v centre Bratislavy slovne a fyzicky napadol spoločne s ďalším mužom personál. Minister Sólymos sa vo štvrtok za incident ospravedlnil a oznámil, že podáva demisiu.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk - Politologička si myslí, že Sólymos by mal odstúpiť aj z kandidátky do parlamentných volieb © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.