Sobota, 6. jún 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (5. jún 2026): Svetový deň životného prostredia, nezvestné dievča, Pride a výbuch dronu
- Šéf slovenskej diplomacie Blanár zavítal na Ukrajinu, stretol sa so Sybihom – FOTO
- Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
- Zrážka vlaku s kamiónom si vyžiadala zásah hasičov, ohrozených bolo 26 cestujúcich – FOTO
- Moskva a Kyjev si vymenili po 185 vojnových zajatcov
Polícia zadržala viacero podozrivých z obchodovania s ľuďmi, nútili ženu k prostitúcii
Webnoviny 16. február 2020 673
16.2.2020 (Webnoviny.sk) - Policajti Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície zasahovali koncom týždňa v Dubnici nad Váhom. Zadržali viacero osôb podozrivých z trestného činu obchodovania s ľuďmi.
Vyšetrovateľ už obvinil dvoch mužov a jednu ženu vo veku od 25 do 41 rokov. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.
„Podľa zistení polície mali v januári tohto roka vylákať na stretnutie 30-ročnú Novodubničanku a násilím ju vtiahnuť do auta. Potom previezť do bytu, a tam pod hrozbou násilia a bitky nútiť k prostitúcii. Celý mesiac ju prostredníctvom sociálnych sietí ponúkali na sex rôznym zákazníkom, s ktorými dohodli stretnutie, dopravili ju na miesto, kde so zákazníkmi vykonávala v autách pohlavný styk a iné sexuálne praktiky. Potom ju zobrali naspäť na byt, kde jej takto zarobené peniaze zobrali a držali ju tam zamknutú, vyhrážali bitkou a násilím," priblížila Bárdyová.
Dodala, že takto žena uspokojila približne tridsať zákazníkov a páchatelia zarobili týmto spôsobom do tisíc eur. Mladej žene sa napokon podarilo za pomoci jedného zo zákazníkov ujsť a zalarmovať políciu.
„Tri obvinené osoby sú v cele policajného zaistenia, vyšetrovateľ navrhuje ich väzobné stíhanie. Po dokázaní viny im hrozí odňatie slobody až na desať rokov," doplnila Bárdyová.
Viac k témam: obchodovanie s ľuďmi, prostitúcia, Úrad hraničnej a cudzineckej polície
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia zadržala viacero podozrivých z obchodovania s ľuďmi, nútili ženu k prostitúcii © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov
Odolnosť nie je o zatnutých zuboch, ale o pochopení samého seba. Buďte nepriestrelní