Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Polícia zadržala muža obvineného z prečinu podnecovania, k tomu došlo na zhromaždení na Hodžovom námestí
19.12.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia v súvislosti s nepovoleným zhromaždením, ktoré sa konalo 17. decembra na Hodžovom námestí v Bratislave, zadržala 40-ročného muža z okresu Poltár. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Lucia Mihalíková.
Mužovi bolo vznesené obvinenie z prečinu podnecovania. Obvinený je v súčasnosti v cele policajného zaistenia. Hovorkyňa dodala, že bol spracovaný podnet pre prokurátora na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby.
Mihalíková priblížila, že polícia celý priebeh zhromaždenia monitorovala a na základe zabezpečenej dôkaznej situácie aj priamo z miesta zhromaždenia bol 18. decembra vo večerných hodinách zadržaný tento podozrivý muž. Ten mal na Hodžovom námestí oslovovať okoloidúcich, aby sa pridali k zhromaždeniu a k účasti mal vyzývať aj cez živé vysielanie na sociálnej sieti.
Ako upozornila Mihalíková, policajti KR PZ v Bratislave majú dnes zvýšený výkon služby, aby zabezpečili kontroly dodržiavania protipandemických opatrení. Polícia bude monitorovať verejný poriadok v uliciach Bratislavského kraja a v prípade zistenia protiprávneho konania budú policajti postupovať v súlade so zákonom o policajnom zbore.
Viac k témam: núdzové opatrenia, obvinenie, Pandémia, väzba, zhromaždenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia zadržala muža obvineného z prečinu podnecovania, k tomu došlo na zhromaždení na Hodžovom námestí © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Matovič by mal Sulíka odvolať z ministerského postu sám, myslí si Eštok
Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov