Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Polícia využila vlani najviac informačno-technických prostriedkov, ktoré im pomohli pri vyšetrovaní
19.2.2022 (Webnoviny.sk) - Na všetky krajské súdy a Špecializovaný trestný súd sa podalo vlani 1 645 žiadostí o vydanie súhlasu na použitie informačno-technických prostriedkov (ITP). Súdy vyhoveli 1 624 žiadostiam a 21 žiadostí odmietli.
Polícia podala najviac žiadostí
Vyplýva to zo správ branno-bezpečnostného výboru parlamentu a výborov na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS) a Vojenského spravodajstva o stave použitia ITP za rok 2021, ktoré dnes parlament zobral na vedomie.
Policajný zbor SR podal vlani celkovo 1 008 žiadostí na využitie ITP. Celkový počet vydaných súhlasov bol 994 a 14 žiadostí sudca odmietol.
ZVJS nepodal ani jednu žiadosť
Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) nepodal ani jednu žiadosť. Kriminálny úrad finančnej správy SR podal 83 žiadostí na použitie ITP. Ani jednu žiadosť sudca neodmietol.
Slovenská informačná služba (SIS) podala minulý rok 481 žiadostí o vydanie súhlasu na použitie ITP. Súd vyhovel 475 žiadostiam a 6 ich zamietol. Vojenské spravodajstvo požiadalo vlani o použitie ITP v 73 prípadoch. Sudca ani jednu žiadosť neodmietol.
Viac k témam: Informačno-technické prostriedky, odposluchy
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia využila vlani najviac informačno-technických prostriedkov, ktoré im pomohli pri vyšetrovaní © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO