Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Polícia vyhostila zo Slovenska piatich cudzincov, na hranici ich zachytili kamery
20.9.2019 (Webnoviny.sk) - Štátna hraničná služba Ukrajiny informovala v stredu 18. septembra v neskorých večerných hodinách slovenskú stranu o stopách, ktoré zachytili v blízkosti vonkajšej hranice na ukrajinskej strane a smerovali na územie SR. Krátko nato zaznamenali kamery neoprávnené prekročenie hranice tromi osobami.
Policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru Vyšné Nemecké s využitím služobného psa vypátrali v katastri obce Záhor v okrese Sobrance jedného Sýrčana, jedného Tunisana a jedného štátneho príslušníka Maroka a predviedli ich na oddelenie.
Vyhostili ich
Keďže cudzinci prekročili vonkajšiu hranicu s Ukrajinou neoprávnene mimo hraničný priechod a zdržiavali sa u nás bez povolenia, administratívne ich vyhostili a zakázali im vstup na územie SR a ostatných členských štátov EÚ na tri roky.
Osoby v zmysle Dohody medzi Európskym spoločenstvom a vládou Ukrajiny o readmisii odovzdali príslušníkom Štátnej hraničnej služby Ukrajiny.
Zadržali aj Ukrajincov
V podvečer toho istého dňa zachytili kamery neoprávnené prekročenie hranice dvoma neznámymi osobami v smere z Ukrajiny do SR.
Krátko nato zadržali policajti Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance v katastri obce Ulič v okrese Snina dvoch Ukrajincov bez cestovných dokladov. Taktiež boli vyhostení s uložením zákazu vstupu na územie SR a ostatných členských štátov EÚ na jeden rok.
Viac k témam: cudzinci z Ukrajiny, cudzinecká polícia, hranica s Ukrajinou
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia vyhostila zo Slovenska piatich cudzincov, na hranici ich zachytili kamery © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO