Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Polícia volá domov na sviatky aj Štefana Hegedűsa, podieľal sa na vražde i lúpeži
Webnoviny 21. december 2020 612
21.12.2020 (Webnoviny.sk) - Policajný zbor SR (PZ SR) v rámci vianočnej kampane upozorňuje na pátranie po 47-ročnom Štefanovi Hegedűsovi, na ktorého je vydaný medzinárodný a európsky zatýkací rozkaz pre trestný čin vraždy v spolupáchateľstve a nedovolené ozbrojovania.
Ďalší zatykač je na muža vydaný na dodanie do výkonu trestu pre lúpež. Ako uvádza polícia na sociálnej sieti, Štefanovi Hegedűsovi hrozí trest 15 až 25 rokov väzenia až doživotie a na úteku je od roku 2007.
Policajný zbor aj tento rok upozorňuje na najhľadanejšie osoby v rámci vianočnej kampane, ktorej cieľom je „pútavo a masovo zaujať verejnosť s úmyslom získania informácií vedúcich k ich vypátraniu“.
Tento rok je hlavným motívom kampane virtuálna pozvánka k štedrovečernému stolu. Fiktívna večera bude organizovaná na adrese Chorvátska 5 v Bratislave, čo predstavuje sídlo Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody. Vtipným spracovaním serióznej témy chce polícia osloviť čo najväčšie publikum.
Minuloročná vianočná kampaň priniesla pozitívny výsledok, na základe zverejneného statusu boli získané informácie k vtedy dlhoročne nezvestnému Henrichovi Sz., členovi gangu takáčovcov. Muž bol vďaka kampani zatknutý.
Viac k témam: najhľadanejší Slováci
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia volá domov na sviatky aj Štefana Hegedűsa, podieľal sa na vražde i lúpeži © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Prezidentka Čaputová odpustila osemmesačný trest odňatia slobody 41-ročnej matke
Po uvoľnení pravidiel na Facebooku v USA prudko pribudli vyhrážky politikom
Airbus predstaví nový projekt stíhačky po kolapse francúzsko-nemeckého FCAS-u
Muž po útoku nožom prišiel o oko. Belfast následne zachvátili protiimigračné nepokoje – VIDEO