Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Polícia upozorňuje na podvodný e-mail, v ktorom sa autor vyhráža zverejnením intímnych záberov
6.4.2020 (Webnoviny.sk) - Na Slovensko po čase opäť dorazil podvodný e-mail, v ktorom sa autor prijímateľovi nie najlepšou slovenčinou vyhráža, že zverejní intímne zábery, ktoré vraj zaznamenal cez webkameru. Nezáleží pritom, či prijímateľ má, alebo nemá webkameru. Ako upozornila polícia na sociálnej sieti, takéto správy chodia komukoľvek. Ich autor požaduje 970 eur, teda presne toľko, ako pri poslednej vlne podvodného e-mailu.
Polícia preto znovu pripomína, aby prijímatelia na tieto správy v žiadnom prípade neodpovedali, v nastaveniach e-mailovej schránky si tohto odosielateľa zablokovali a správu presunuli do priečinka spam.
Autor podozrivého e-mailu používa niekoľko adries, preto nie je vylúčené, že aj po zablokovaní sa budú tieto správy opakovať.
„V takom prípade postupujte analogicky a zablokujte odosielateľa a následne e-mail odstráňte. Nikdy neklikajte na žiadne odkazy v e-mailoch od osôb, ktoré nepoznáte,” radí polícia.
Viac k témam: intímne zábery, podvodný mail
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia upozorňuje na podvodný e-mail, v ktorom sa autor vyhráža zverejnením intímnych záberov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov