Pondelok, 28. september 2020
Oblačno  6,1 °C
Mimoriadne správy

Polícia udelila kamionistom výnimku, prejazd Slovenskom im umožnia aj počas sviatkov

 Webnoviny  26. august 2020  31
Polícia udelila kamionistom výnimku, prejazd Slovenskom im umožnia aj počas sviatkov

26.8.2020 (Webnoviny.sk) - Policajné prezídium povolilo výnimku pre nákladné vozidlá na 1. a 15. septembra. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová, výnimka platí pre všetky nákladné vozidlá na diaľniciach, cestách pre motorové vozidlá, cestách I. triedy a na cestách pre medzinárodnú premávku na území Slovenskej republiky z niektorých zo susedných štátov, ktorých cieľ cesty, napríklad stanovište vozidla alebo miesto vykládky, je na území Slovenska.

Ak si to však bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky vyžiada, policajt bude aj napriek tejto výnimke oprávnený zakázať vodičovi jazdu na nevyhnutne potrebný čas alebo mu prikázať smer jazdy.

Viac k témam: kamión, sviatok
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia udelila kamionistom výnimku, prejazd Slovenskom im umožnia aj počas sviatkov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.